Ako upozorňuje portál Bleepingcomputer, spoločnosť Microsoft v stredu 15. júna definitívne ukončí podporu aplikácie Internet Explorer vo viacerých verziách operačného systému Windows. Stane sa tak po takmer takmer 27 rokoch od uvedenia prehliadača na trh, ktoré prebehlo ešte 24. augusta 1995.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Po definitívnom ukončení životnosti bude desktopová aplikácia Internet Explorer vypnutá. Nahradí ju nový prehliadač Microsoft Edge, ktorý je založený na modernejšej technológii Chromium. Akonáhle používatelia otvoria aplikáciu Internet Explorer (IE11), systém ich automaticky presmeruje do prehliadača Edge.

Nie je prekvapením, že Internet Explorer už nie je k dispozícii v najnovšom systéme Windows 11, nakoľko zastaralú a pomalú technológiu musela nahradiť nová. A aj keď by sa mohlo zdať, že je to pre tento prehliadač úplný koniec, nie je to celkom pravda.

V niektorých starších systémoch prežije aj naďalej. Používať ho však zrejme nebude už nikto 

internet explorer 1995 2022 koniec podpory
Zdroj: Wikinews

V niektorých verziách systému Windows bude naďalej aktívny. Pravdepodobne ho tu však bude používať iba malé percento používateľov.

Po 15. júni 2022 si legendárny prehliadač ešte stále budete môcť spustiť na operačnom systéme Windows 7 ESU, Windows 8.1 a všetkých verziách Windows 10 LTSC klient, IoT a Server.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Ako ďalej vysvetľuje Microsoft, „pre podporované operačné systémy bude Internet Explorer 11 naďalej dostávať bezpečnostné aktualizácie a technickú podporu počas životného cyklu verzie systému Windows, na ktorej je nainštalovaný.“

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -