Sir Jony Ive sa po odchode zo spoločnosti Apple nezastaví. Aj keď sa dnes už nepodpisuje na najpoužívanejších technologických produktoch na svete, jeho odkaz je s nimi navždy spojený. Práve on dal totiž tvary a dizajn ich prvotným verziám, vďaka ktorým je spoločnosť tam kde je. Ive sa teraz venuje mnohým iným činnostiam. Zatiaľ čo pred pár týždňami navrhol ten najlepší klaunský nos na svete, teraz sa jeho rukopis podpísal na oficiálnom znaku korunovácie anglického kráľa Karola III. Téme sa venoval Macrumors.

Na obrázku znaku uvidíte kvety tvoriace tvar koruny svätého Eduarda. Práve tá sa bude používať počas korunovácie budúceho anglického kráľa. Sir Jony Ive vybral kvety, ako ruže, bodliaky, narcisy a ďateliny, pretože sú to podľa jeho vlastných slov ikony celého Spojeného kráľovstva. Bývalý šéf dizajnu spoločnosti Apple doplnil, že jeho cieľom bolo vyjadriť optimizmus jari a tiež kráľovu lásku k prírode.

oficiálny znak korunovácie kráľa Karola III
Zdroj: Macrumors

Netreba pri tom zabúdať, že renomé tohto dizajnéra je skutočne silné. V spoločnosti Apple pracoval na pozícii šéfa dizajnu od roku 1997 do roku 2019 a mnoho ľudí nevie, že bol osobným priateľom Steva Jobsa. Po smrti novátora však nastali určité nezhody medzi Ivom a vedením Apple a preto sa rozhodol túto firmu opustiť.

Odišiel spolu so svojim kolegom a dlhoročným priateľom Marcom Newsonom aby o čosi neskôr založili vlastnú dizajnérsku spoločnosť LoveFrom. Tá ešte donedávna spolupracovala so spoločnosťou Apple na viacerých produktoch no dnes to už neplatí. Medzi oboma firmami vypršala zmluva za viac ako 100 miliónov dolárov a podľa všetkého už nebola obnovená.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Spoločnosť LoveFrom zaujala svet aj v roku 2021, keď navrhla „pečať Terra Carta“. Išlo o špeciálne ocenenie kráľa Karola, ktorý bol v tom čase zastával waleským princom. Táto pečať je udeľovaná len tým firmám, ktoré sú považované za lídrov vo vytváraní udržateľných trhov. V roku 2021 ju získala spoločnosť Xerox.

Pečať Terra Carta
Zdroj: Jony Ive / LoveForm

Na záver ešte treba doplniť, že nový znak korunovácie kráľa Karola III sa bude používať počas májového predĺženého korunovačného víkendu v Spojenom kráľovstve a v krajinách Commonwealthu. Pokiaľ teda budete túto udalosť sledovať, možno sa s ním stretnete aj vy.

Prečítajte si tiež  Legendárny reproduktor Harman & Kardon Aura Studio 3 kúpite v zľave

Do komentára nám nezabudnite napísať, či sa vám páči. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -