Jedna z najväčších streamovacích služieb na svete sa chystá na zmenu, ktorou naštve obrovské množstvo svojich predplatiteľov. Zdieľanie účtov na Netflixe čoskoro nebude možné a platforma robí všetko pre to, aby tento proces urýchlila.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Netflix už testuje dodatočné predplatné za každý účet, ktorý službu využíva mimo jednej domácnosti. Prebieha to v Argentíne, Salvádore, Guatemale, Hondurase či Dominikánskej republike a cena je pomerne nízka.

Každý nový používateľ musí totiž platforme odviesť poplatok vo výške od 1,7 € do 3,0 € čo sa javí ako fér ponuka. Otázne však zostáva, či Netflix zavedie takúto možnosť aj do praxe, alebo si bude musieť každá domácnosť zaobstarať svoj vlastný účet za plnú cenu.

Netflix by tak zarobil oveľa viac, no rovnako by mohol odradiť značnú časť predplatiteľov. A to určite nechce.

Nová funkcia na Netflixe, ktorá približuje zákaz zdieľania predplatného. Delí nás od neho už iba krôčik. 

Správa predplatného Netflix
Zdroj: Netflix

Netrvalo dlho a platforma vydala na svojom oficiálnom blogu správu, v ktorej avizuje príchod novej funkcie. Netflix konkrétne tvrdí, že sezóna dovoleniek je už za rohom a množstvo používateľov bude sledovať filmy a seriály na cestách.

Platforma zároveň dodáva, že prihlásenie sa do účtu počas pobytu v hoteli alebo u priateľa je jednoduché a intuitívne, ale občas sa stáva, že sa ľudia zabudnú odhlásiť. No a na to bude slúžiť nasledovné nastavenie.

Firma spúšťa nového „Správcu prístupu a zariadení“, ktorý sa nachádza v „Nastaveniach účtu“. Táto funkcia vám pomôže jednoducho zobraziť posledné zariadenia, na ktorých ste používali Netflix a následne ich odstrániť jediným klikom.

Nové nastavenia účtu a správca zariadení na Netflixe
Zdroj: SvetApple

Táto (údajne) veľmi žiadaná funkcia, ktorá pomáha ľudom spravovať bezpečnosť ich účtov, je teraz k dispozícii pre všetkých členov na svete v systémoch iOS a Android. Pravda je však taká, že prichádza ako predpríprava na definitívny zákaz zdieľania predplatného.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Netflix zrušil ďalší obľúbený seriál Slovákov. Toto je dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -