Spoločnosť Microsoft zverejnila správu, v ktorej uviedla, že pracuje na vydaní nového, cenovo dostupného streamovacieho zariadenia, ktoré používateľom umožní hrať hry pre Xbox, bez potreby vlastnenia samotnej hernej konzoly. Týmto krokom by mohla značne ovplyvniť úspech streamovacieho boxu Apple TV, ktorý bol naposledy vylepšený v roku 2021.

Už roky sa objavujú správy o tom, že spoločnosť Microsoft chce sprístupniť hry väčšiemu množstvu ľudí. Platforma Xbox Cloud Gaming, ktorá funguje na mnohých zariadeniach vrátane iPhonu a iPadu, je softvérovou odpoveďou spoločnosti na túto výzvu. Zdá sa však, že Microsoft sa pri nej nezastaví.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V rozhovore pre Windows Central spoločnosť Microsoft prezradila, že aktívne pracuje na novom zariadení s kódovým označením Keystone. To sa pripája ku akémukoľvek televízoru alebo monitoru prostredníctvom rozhrania HDMI a umožňuje používateľom využívať rozsiahly katalóg hier od spoločnosti Microsoft, ako aj akýkoľvek iný obsah, ktorý sa sem vývojári rozhodnú pridať.

Môžeme teda predpokladať, že Keystone zvládne okrem spúšťania hier prehrávať aj filmy, videá či fotografie z našich zariadení. Toto isté robí aj Apple TV, avšak po stránke hier ide stále len o porty mobilných titulov. Inými slovami, zďaleka to nie je taký herný zážitok, ako na plnohodnotnej konzole Xbox, PlayStation a podobne.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Spoločnosť Microsoft žiaľ neposkytla žiadne ďalšie podrobnosti o zariadení ani o možnom dátume vydania. Každopádne, pokiaľ sú tieto informácie pravdivé, Apple bude musieť zamakať. Možno by jablkovej spoločnosti pomohol nákup EA Games, o ktorom sa špekulovalo v posledných týždňoch. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -