Reklamy sú všade okolo nás a týka sa to najmä služieb, ktoré využívame bezplatne, alebo len za malý poplatok. Výnimkou nie je ani Netflix, ktorý ponúka špeciálne cenovo dostupnejšie predplatné s reklamami. A aj keď je ich sledovanie otravné, streamovacia služba chce tento problém vyriešiť. Kompetentní dostali fantastický nápad.

Namiesto toho, aby ste sa neustále pozerali na tú istú reklamu dokola, ktorá vás nebaví a pravdepodobne ju úplne ignorujete (funguje to tak najmä na YouTube) Netflix mal zvolať svojich popredných reklamných manažérov, aby spoločnými silami preskúmali všetky nové možnosti video-prezentácie.

Dospeli pri tom k zaujímavému nápadu, ktorý je dostatočne kreatívny a bude schopný zaujať masy. Reklamy by po novom mohli fungovať viac ako príbeh, čo znamená, že budú rozdelené do niekoľkých epizód, ktoré sa vám budú zobrazovať postupne.

Vďaka tomu vás niektorý z takto členených spotov môže viac zaujať a bude väčšia pravdepodobnosť, že dôjde ku nákupu tovaru alebo služby.

Reklamy môžu byť cielené. Netflix má o používateľoch presné dáta

Netflix to dokonca plánuje vyladiť do takej dokonalosti, že by reklamy mohli byť tematické ku žánru, ktorý používateľ sleduje. Platforma bude pozorovať, ktorý dieľ ste už videli a následne vám pred vašim obľúbeným filmom alebo seriálom naservíruje pokračovanie.

Ako uvádzajú zahraničné zdroje, Netflix objavuje nové možnosti predplatného s reklamami, v rámci ktorého dokáže generovať väčšie množstvo peňazí, než za predplatné, v ktorom sa reklamy nevyskytujú. Aj preto mu venuje špeciálnu pozornosť.

Ak sa však pozriete do aktuálneho slovenského cenníka Netflixu, zistíte, že tu žiadne predplatné s reklamami nie je. To, kedy (a či vôbec) príde služba s takouto možnosťou aj do našich končín je zatiaľ otázne. Každopádne, inšpirovať by sa mohli iní, ako napríklad YouTube, ktorý je v otravnosti opakujúcich sa reklám žiaľ absolútnou jednotkou na trhu.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ak Netflix zvýši ceny, stratí obrovské množstvo predplatiteľov: Spoločnosť stojí pre náročným rozhodnutím
Môže ťa zaujímať
- Reklama -