Aj keď sa v štúdiu Rockstar Games snažia utajiť vývoj najočakávanejšieho herného titulu dekády, momentálne sa im to veľmi nedarí. Herné štúdio čelilo počas posledných dvoch rokov obrovským únikom informácií. Aj vďaka tomu vieme, že GTA 6 by mohlo byť oficiálne oznámené do konca roka 2023, pričom vo viacerých správach sa spomínal konkrétne mesiac október. Dnes sme sa však dozvedeli ďalšiu zaujímavú pikošku.

Ako píše Wall Street Journal, známa streamovacia služba Netflix chce využiť svoj potenciál a na hernej sérii Grand Theft Auto čo to zarobiť. Aj keď dnes Netflix všetci poznáme ako platformu na sledovanie filmov či seriálov, už pred rokmi sa začala zaoberať v rámci svojho vydavateľského štúdia Netflix Games jednoduchými mobilnými hrami. Podarilo sa jej to potom, čo získala niekoľko menších vývojárskych spoločností, medzi ktoré patrí napríklad aj Ustwo Games.

Práve vďaka tomu by sme sa mali dočkať akéhosi spin-offu GTA 6 práve od Netflixu, ktorý by bol exkluzívne k dispozícii len na jeho vlastnej hernej službe.

WSJ vo svojej správe uvádza, že spoločnosti sa podarilo nadviazať spoluprácu so spoločnosťou Take-Two Interactive, ktorá vlastní na sériu Grand Theft Auto všetky práva a licencie.

Geniálny spôsob, ako nalákať nových predplatiteľov 

Aj keď zatiaľ žiadne bližšie podrobnosti ohľadom plánov spoločností Netflix a Take-Two nepoznáme, môžeme predpokladať, že streamovacia služba chce získať na svoju stranu väčšie množstvo predplatiteľov prostredníctvom známej hernej série, ktorá jej ich reálne môže priniesť.

Podľa dávnejších zistení investoval Netflix už približne 1 miliardu amerických dolárov do vývoja hier, ktoré však v súčasnosti skoro nikoho nezaujímajú.

Len pre porovnanie, približne takúto čiastku by mal stať vývoj GTA 6, pričom následne udržiavanie hry pri živote pokojne aj počas nasledujúcich desiatich rokov bude stáť dvojnásobok.

Netflix tiež plánuje získať ľudí na svojej hernej platforme pomocou tematických hier, ktoré budú vychádzať z jeho seriálových hitov. Spomenúť môžeme napríklad Black Mirror, Wednesday či Squid Game.

GTA 6 na Netflixe nečakajte 

GTA 6 grafika
Zdroj: YouTube / Gam3 4 Lif3 (úprava redakcie)

Aj keď ide o veľkú novinku, to, že by ste si na Netflixe zahrali úplne nové GTA 6 je veľmi nepravdepodobné. Služba totiž cieli predovšetkým na používateľov, ktorí vlastnia mobilné zariadenia alebo tablety a aj to nie s high-end špecifikáciami.

GTA 6 bude extrémne náročný titul s mimoriadne realistickou grafikou aj fyzikou, ktorý na svoje fungovanie bude potrebovať minimálne najmodernejšiu hernú konzolu alebo počítač s vysokými hardvérovými špecifikáciami.

Prečítajte si tiež  Netflix je opäť v červených číslach. Stratil obrovské množstvo predplatiteľov

To čo teda od tohto plánu môžeme očakávať je nový mobilný titul, ktorý bude možné spustiť na širokej škále zariadení a nebude tak náročný. Na druhej strane však môže byť aj veľmi zábavný.

A ak sa vám to zdá nepravdepodobné, spomeňte si napríklad na GTA: Liberty City Stories. Táto hra bol pôvodne vydaná exkluzívne pre PSP (PlayStation Portable) a až potom bola dostupná pre širokú škálu iných zariadení.

Nový titul GTA od Netflixu by mohol byť teda niečím podobným. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -