V poslednom období sa na streamovaciu platformu Netflix ženie samá kritika. Nie len to, že chce v blízkej budúcnosti zrušiť alebo spoplatniť zdieľanie účtov ale rovnako sa stretávame aj s pomerne početným rušením seriálov, ktoré už nedostanú pokračovanie.

Len nedávno sme o tom informovali v súvislosti s ukončením natáčania druhej série 1899, ktorá bola na Slovensku veľmi populárna. Ako ale uvádza zahraničný portál Variety, ani zďaleka to nebolo všetko.

- Reklama -

Streamovacia služba sa totiž rozhodla pre ďalší radikálny krok, ktorý sa vám zrejme nebude páčiť. Ak ste si obľúbili seriál Uncoupled (Opuštěný), na jeho druhú sériu môžete podľa zahraničných zdrojov rovno zabudnúť. Netflix seriál oficiálne ukončuje po prvej sezóne.

O komédiu sa postarali tvorcovia Darrena Stara a Jeffreyho Richmana a prvých osem epizód sprístupnili divákom ešte 29. júla 2022. Seriál Uncoupled (Opuštěný) je zaujímavý svojim kvalitným hereckým obsadením, ktoré počíta s Neilom Patrickom Harrisom (ten hrá postavu Michaela Lawsona).

Takto ho opisujú samotní tvorcovia: Boli spolu dlhé roky, ale potom sa jeho priateľ náhle odsťahoval. Štyridsaťročný newyorský realitný agent tak musí začať od nuly a opäť sa vrátiť k randeniu.“

Mal vynikajúce hodnotenia zo strany kritikov aj divákov. Toto však seriál Uncoupled (Opuštěný) „zabilo“

Uncoupled
Zdroj: Netflix

Okrem Harrisa si v snímku zahrali aj Tuc Watkins, Tisha Campbell, Brooks Ashmanskas, Emerson Brooks a Marcia Gay Harden.

Prvá séria Uncoupled si na Rotten Tomatoes získala hodnotenie až 73 % od kritikov a 75 % od divákov. To určite nemôžeme považovať za neúspech.

Na druhej strane, hodnotenie nie je to, na čom Netflix zarába. Aj keď bol Uncoupled (Opuštěný) v mnohých očiach vydarený, nezaujal dostatočné množstvo divákov a tak Netflix nechce riskovať potencionálne fiasko s druhou sériou.

Ako dopĺňa Variety, seriál sa na jeden týždeň po svojom debute umiestnil na slušnej šiestej priečke v rebríčku TOP 10 na Netflixe. Neskôr sa však stratil a diváci oň nejavili záujem. Škoda, hádam prídu na úkor neho iné, ešte kvalitnejšie seriály…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.