Zatiaľ čo pred pár rokmi zažívala streamovacia služba Netflix veľmi ťažké obdobie, dnes je situácia celkom iná a s novou stratégiou narastá aj jej celkový počet predplatiteľov. Ako uvádza 9to5mac, v súčasnosti sleduje Netflix na celom svete cez 270 miliónov ľudí, pričom v minulo štvrťroku sa toto číslo zvýšilo pomerne výrazne až o 9,3 milióna ľudí.

A aj keď sú to dobré čísla a platforma sa nimi môže vo veľkom pochváliť, rozhodla sa urobiť aj jedno razantné opatrenie. Netflix totiž v nedávnej správe oznámil, že v blízkej budúcnosti prestane oznamovať presné počty predplatiteľov verejnosti. Aj v dôsledku toho mali akcie spoločnosti paradoxne klesnúť až o 4,5 %, hoci ekonomická situácia je v súčasnosti pre Netflix veľmi dobrá.

Ako zdôrazňuje portál Variety, platforma bez najmenšieho zaváhania dosiahla a dokonca aj prekonala odhady ohľadom počtu predplatiteľov a výšky prímov za prvý štvrťrok 2024.

Netflix sa bude chváliť inými ukazovateľmi, ako počtom predplatiteľov 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

Nová stratégia Netflixu bude spočívať v tom, že sa bude pred investormi chváliť úplne inými ukazovateľmi, ako počtom predplatiteľov. Spoločnosť chce napríklad sledovať celkový čas, ktorý jednotlivci strávia pri používaní služby počas mesiaca.

Rovnako tak Netflix potvrdil, že môžeme očakávať oznamovanie zásadných míľnikov. Ak teda počet predplatiteľov prekoná blížiacu sa hranicu 300 miliónov, streamovacia služba si to zrejme nenechá pre seba a rada sa tým pochváli. Je to predsa obrovský úspech.

Pokiaľ si chcete vyskúšať Netflix aj vy, v tomto článku nájdete kompletné zhrnutie slovenského cenníka. A máme pre vás ešte jednu dobrú správu. Na platforme si už čoskoro pozriete aj nový slovenský film Vojna policajtov, ktorý mal premiéru v kinách len niekoľko mesiacov dozadu. Bližšie podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pravidlá zákazu zdieľania hesiel na Netflixe sa ešte upravia. Streamovacia služba po vlne kritiky tvrdí, že išlo o omyl
Môže ťa zaujímať
- Reklama -