Z času na čas sa stane, že spoločnosť Netflix zruší seriál, ktorý si obľúbilo množstvo divákov. Len nedávno to streamovacia služba urobila pri snímku 1899, ktorý bol na Slovensku veľmi populárny a doslova si pýtal pokračovanie. A ak ste si mysleli, že nás v najbližšej dobe nečaká podobná smutná informácia, tak ste boli na omyle. Ako totiž uvádza Tvline, po novom sa budeme musieť rozlúčiť s pokračovaním vynikajúcej série Mindhunter.

Informácie potvrdil priamo jej režisér a producent David Fincher, ktorý uviedol v rozhovore pre francúzsky denník Le Journal du Dimanche, že celý seriál skončí už natočenou druhou sériou. Spomenul tiež, že na to, čo dokázal spolu so svojim tímom vytvoriť je hrdý no žiaľ tento obsah nedokázal podľa spoločnosti Netflix prilákať pred televízne obrazovky dostatok divákov. Aj preto Fincher nedokázal obhájiť nákladnú investíciu do natáčania tretej série.

Režisér ale na platformu nie je nahnevaný. Práve naopak. Netflix sám pochválil za to, že bol ochotný riskovať a financovať jeho projekt. „V deň, keď sa naše túžby nezhodujú, musíme sa úprimne rozlúčiť,“ uviedol Fincher.

Seriál Mindhunter sa od svojho uvedenia v roku 2017 stal veľmi populárnym a získal si fanúšikov po celom svete. Jeho atraktivita ale začala postupne klesať, čo pochopiteľne nie je dobré pre biznis. A keďže je Netflix aktuálne vo finančných ťažkostiach, veľmi dobre zvažuje, do čoho vkladá svoje peniaze a do čoho naopak nie.

Hoci je to pre fanúšikov seriálu Mindhunter smutná správa, celá táto situácia krásne ukazuje, že produkcia a distribúcia televíznych seriálov sú silne ovplyvnené sledovanosťou a nákladmi na produkciu. Ináč to skrátka nefunguje.

Mindhunter tak zostane už iba v pamäti divákov, ako jeden z najinovatívnejších a najzaujímavejších seriálov poslednej doby a ukážka kvality práce Davida Finchera ako režiséra a producenta zároveň. Dajte nám vedieť do komentára, či ste ho sledovali aj vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix vo veľkom prichádza o predplatiteľov. Firma to chce riešiť nepopulárnym riešením
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here