Na Netflixe nájdeme množstvo filmov a seriálov, ktoré nás nútia zamyslieť sa. Jeden z posledných hitov s názvom Maid, ktorý zažil premiéru počas minulého roka spôsobil, že americká národná linka pomoci obdržala abnormálne množstvo telefonátov. Ľudia si po zhliadnutí série uvedomili, že aj oni môžu byť obeťami domáceho násilia, hoci si to predtým vôbec nepripúšťali.

Celý dej sa točí okolo slobodnej matky Alex, ktorá žije v násilníckom vzťahu a tak začne pracovať ako upratovačka, aby zabezpečila lepší život pre svoju malú dcérku Maddy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Autorka seriálu Molly Smith Metzler prezradila, že pri natáčaní spolupracovala s Národným programom pre domáce násilie. Ako sa ukázalo, padlo to na úrodnú pôdu.

Ciele napokon prekonali rekordy 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Cieľom seriálu totiž nebolo len vyvolať v ľuďoch silné emócie ale takisto aj zamyslenie nad tým, či náhodou aj oni sami nie sú súčasťou domáceho násilia. No a toto padlo na úrodnú pôdu.

Ako píše portál Unilad, len chvíľu po premiére Maddy zaznamenala národná linka pre domáce násilie v USA rekordný počet telefonátov.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

V priebehu jediného mesiaca ich bolo dokonca viac, ako za uplynulých 25 rokov. Netflix sa vďaka tomuto ohromnému úspechu zapísal do histórie.

Ako uviedla Molly Smith Metzler vo svojom oficiálnom vyjadrení: 

„Myslím, že to ovplyvnilo veľa ľudí. Každý deň mi niekto napíše. Nie je to ani o tom, že sa mi ten seriál páči, ale len o tom, že: ‚Hej, nevedel som, že to bolo citové zneužívanie. Ďakujem, že ste to pomenovali. Je to veľmi ťažko definovateľná vec, takže ak sa nám to podarilo a ľudia sa cítili videní, potom je to dôvod, prečo sme tu.“

https://youtu.be/tGtaHcqsSE8

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -