Pokiaľ sledujete dianie v technologicko – hudobnom svete, určite viete, že Kanye West urobil pri vydávaní svojho albumu Donda 2 pomerne nečakaný krok. Skladby si v súčasnosti nemôžete vypočuť na žiadnej streamovacej platforme a dostupné sú len v prípade, že si zakúpite zariadenie s názvom STEM PLAYER.

Tento produkt sa v súčasnosti predáva za sumu 200 $, čo znamená, že ani zďaleka nie je lacný. Ide však o jedinú možnosť, ako si v súčasnosti vychutnať hudbu vášho obľúbeného interpreta. Kanye West uvádza, že už v predpredaji sa mu podarilo predať cez 10 000 hudobných prehrávačov, takže na nich okamžite po uvedení na trh zarobil takmer 2 milióny dolárov.

Záujem o jeho hudbu je však medzi streamovacími službami omnoho vyšší a len spoločnosť Apple ponúkla za album Donda 2 približne 100 000 000 $. Hudobník však ponuku odmietol a rozhodol sa spoľahnúť na svoju vlastnú uzavretú platformu.

Zariadenie, ktoré pôsobí ako spred pätnástich rokov

Ak si myslíte, že STEM PLAYER je v niečom revolučný, tak ste na veľkom omyle. Tento produkt naopak pôsobí, ako by mal svoje najlepšie roky za sebou. Jeho hardvér obsahuje iba 8 GB úložiska, čo by síce nebol problém, no v skutočnosti sa naň nemusia zmestiť ani dva celé albumy.

Prečítajte si tiež  Dokážete počuť HiFi kvalitu skladieb? Otestujte sa sami

Dôvod je ten, že všetká hudba je v bezstratovej kvalite, čo znamená, že súbory môžu byť pokojne aj 10x väčšie ako pri klasických MP3. Podrobne sme túto tému rozoberali v tomto článku, kde sme priamo porovnávali formát MP3 a FLAC.

STEM PLAYER má okrem iného aj možnosť pripojenia USB-C, 3,5 mm audio jacku a na jeho tele sa nachádza niekoľko tlačidiel, vďaka ktorým môžete upravovať hudbu priamo počas počúvania. Z obyčajného hudobného prehrávača sa teda stáva akýsi „mixážny pult“, vďaka čomu si jednotlivé skladby prispôsobíte presne podľa toho, čo lahodí vášmu uchu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nesmieme tiež zabudnúť, že STEM PLAYER za 200 $ neponúka žiaden displej a takisto ho nemôžete spárovať s iPhonom. Jediný spôsob, ako sa s ním dá pracovať, je napojenie na prehliadač Chrome cez PC a USB-C. Viac sa už dozviete vo videu nižšie:

Tak čo, išli by ste do toho alebo vám to príde ako bezhlavý výmysel hudobníka, ktorý sa snaží od svojej komunity fanúšikov silou mocou vytlačiť peniaze? Tešíme sa na všetky vaše názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -