Pravidelne vás informujeme o internetových podvodoch, ktorých je v digitálnom priestore skutočne požehnané množstvo. Nedávno sme napríklad upozornili na prípad falošného lekára, ktorému istá Ružomberčanka poslala cez 40 000 €. Tesne potom sa objavil ďalší prípad o falošnom vojakovi, ktorý na svojej obeti zarobil cez 50 000 €. Nad týmito prípadmi však jednoznačne vyhráva falošný „boh“, ktorý si prilepšil o 300 000 €.

O tomto kurióznom prípade informoval portál Telecinco. Celý podvod sa odohral v španielskom Leóne, kde sa teraz začína aj súdny proces s mužom, ktorý sa niekoľko dlhých rokov cez telefón vydával za Boha. Čítate správne. Našiel si obeť, ktorá mala problémy a následne od nej postupne získal stovky tisíc eur. Muž mal žene sľúbiť, že jej peniaze poputujú na špeciálny účet v nebi, na ktorý dohliada Boh.

Poškodená mala byť informovaná o tom, že investícia do „nebeskej banky“ jej prinesie väčšiu ziskovosť, ako pozemské finančné inštitúcie. Taktiež bola presvedčená o tom, že za svoje peniaze u Boha bude schopná postaviť dom v raji.

„Boh“ so ženou komunikoval dlhých 6 rokov. Zobrala si dve pôžičky

Podobné podvodné praktiky neprebiehajú v priebehu dní či týždňov tak, ako si to mnohí ľudia predstavujú. Podvodníci okrádajú svoje obete celé roky, čo sa dialo aj v Leóne.

Žena bola po prvýkrát kontaktovaná „Bohom“ ešte v roku 2013 a komunikácia prebiehala až do roku 2019. Istá Esperanza mala byť presvedčená o tom, že je vyvolenou.

Ku všetkému dopomohlo jej zdanie v roku 2013, kedy nadobudla pocit, že ju Panna Mária urobila svätou. Aj preto jej neprišlo zvláštne, že jej zrazu začal telefonovať Boh a žiadal ju o peniaze.

Poškodená nechávala obálky s financiami priamo v schránke obžalovaného, pričom ten ju pomocou svojho vplyvu donútil, aby o tom nehovorila svojim deťom. Vyhrážať sa jej mal zabitím.

Loopi Banner
REKLAMA

Všetko sa to skončilo až vtedy, keď ženine deti zistili, že na svojom bežnom účte nemá žiadne peniaze, čo v nich vyvolalo veľké podozrenie. Okrem toho mala požiadať o dve pôžičky. Je to teda smutné varovanie pre tých, ktorí stále dokážu naletieť na tieto internetové, alebo telefonické podvody. Skúste o tom informovať svojich blízkych, aby sa nestali terčom útoku podobných špekulantov. Peniaze sa im väčšinou už nikdy nevrátia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci dávajte si pozor na podvodné SMS správy. Pôsobia dôveryhodne a ľahko vás pripravia o peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here