V poslednom čase sa doslova roztrhlo vrece so zariadeniami, ktoré využívajú skladací displej. Začal s tým Samsung, no veľmi rýchlo sa ku nemu pridali aj ďalší výrobcovia, ako napríklad Motorola, Xiaomi alebo Oppo. Problémom týchto zariadení však môže byť vyššia cena, ktorá ľudí odrádza od nákupu. Samsung to podľa portálu GSMArena plánuje vyriešiť lacnejšími modelmi s označením „FE“.

Najnovší únik od leakera Revegnusa naznačuje, že Samsung už teraz pracuje na dostupných skladacích smartfónoch, ktoré budú k dispozícii pre široké masy spotrebiteľov. Zariadenia by mali prísť niekedy na budúci rok po tom, čo Samsung predstaví ďalšie verzie aktuálnych skladačiek s označením Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6. Lacnejšie prevedenia by mali využívať označenie Fan Edition, ktoré poznáme pod skratkou „FE“.

V podstate pôjde o niečo podobné, ako keď Apple predáva svoj iPhone SE, alebo Apple Watch SE. V prípade Samsungu sa však dočkáme relatívne modernej technológie, ktorá bude oklieštená o niektoré výhody.

Bližšie podrobnosti o lacných skladačkách od Samsungu nie sú známe, no môžeme predpokladať, že pri nich výrobca použije menej výkonný procesor, staršie snímače fotoaparátov a taktiež zariadeniam obmedzí niektoré funkcie, ktoré ich drahšie verzie budú ponúkať.

Koľko môže stáť lacná skladačka od Samsungu? 

Samsung Galaxy Z Flip4
Skladacie zariadenia z edície FE môžu prísť na trh už na budúci rok. Vďaka nižšej cene si ich bude môcť dovoliť oveľa viac používateľov. Treba sa však pripraviť na okresané funkcie. (Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe)

Rovnako nepoznáme ani ceny, no keď vezmeme do úvahy, že čerstvo predstavený Samsung Galaxy Z Flip5 sa štandardne predáva za 1 199 € a po kliknutí na tento odkaz ho získate od 950 €, môžeme predpokladať, že jeho dostupnejšie prevedenie bude pokojne o 200 – 300 € lacnejšie.

Príde nám veľmi sympatické, že sa spoločnosť Samsung môže pokúsiť rozšíriť skladaciu technológiu aj medzi používateľov, ktorí si ju dnes kvôli príliš vysokej cene nemôžu dovoliť.

Uvidíme, ako bude vyzerať prvý skladací iPhone, no práve pri ňom očakávame, že jeho cena bude šialene vysoká. Samsung už okrem iného pracuje aj na zariadení, ktoré sa nebude skladať, ale rolovať. Na trh by malo prísť niekedy v roku 2025.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple logo - vývoj a história. Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -