Zahraničný portál Gizchina zverejnil veľmi zaujímavú správu o tom, kedy spoznáme najnovší štandard Wi-Fi 7.

Pôvodne sme jeho predstavenie očakávali až niekedy v roku 2023. Technologická spoločnosť MediaTek to ale stihne už o pár mesiacov na CES 2022.

Pokiaľ sa pozrieme na najmodernejší Wi-Fi štandard súčasnosti, tak je to Wi-Fi 6E. Na budúci rok by ním mal byť vybavený aj iPhone 14 či prvý headset od Apple. Dočkať sa ho však môžu aj iné zariadenia od jablkového výrobcu.

Zavedenie do praxe potrvá niekoľko rokov

iPhone 13 MiniNástupca má ale zvládať prekonávať prenosy až dvoj či trojnásobne rýchlejšie a taktiež bude disponovať nižšou latenciou. To bude kľúčové najmä pre funkcie rozšírenej reality či hranie online hier.

Aby toho nebolo málo, Wi-Fi 7 má tiež prísť s kompletne prepracovanou technológiou, ktorá bude zameraná na níženie rušenie signálov.

Prečítajte si tiež  Prvý headset od Apple prinesie podporu Wi-Fi 6E. Kedy vstúpi do predaja?

No a aj keď MediaTek predstaví štandard Wi-Fi 7 už na CES 2022, komunita si bude musieť počať na jeho praktické zavedenie do nových produktov ešte relatívne dlho.

Prvé zariadenia by ním mohli disponovať až koncom roka 2022, no oveľa pravdepodobnejší je až začiatok či prvá polovica roka 2023. Neskôr sa začne masívne rozširovanie…

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgizchina
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.