Spoločnosť Tesla ešte v roku 2019 predstavila svoj model Cybertruck, ktorého produkcia mala odštartovať o rok neskôr. Problém je však v tom, že aj keď sa našlo 1,3 milióna ľudí, ktorí za toto vozidlo zaplatili 100 $ zálohu, dodnes nebol oficiálne vyrobený ani jeden produkčný kus. To by sa už, ale malo čoskoro zmeniť.

Vývoj a výrobné plány ovplyvnili rôzne faktory, medzi ktorými by sme mohli hľadať aj pandémiu a krízu v oblasti polovodičov. Tá je však v dnešnej dobe viacmenej zažehnaná a preto sa Elon Musk nechal odfotiť v prakticky hotovej Tesle Cybertruck, ktorú na Twitteri označil ako „Prodcution Candidate“ – viacmenej hotové vozidlo, ktoré je pripravené do výroby. Negatívne reakcie ľudí, ale na seba nenechali dlho čakať a Musk si ich všimol.

Ako iste viete, Tesla nebola nikdy etalónom kvalitnej produkcie. Pri týchto vozidlách sme si už zvykli na široké špáry medzi dverami, zle spásovanie niektorých dielov a taktiež „lacný“ interiér. To, čo sa však ukazuje na fotke Elona Muska je úplne iná káva.

Tesla Cybertruck vyzerá hrozne už na fotkách 

Široká špára, ktorá je medzi prednými dverami a blatníkom by sa ešte, ako tak akceptovať dala, aj keď je pravda, že najmä na tomto vozidle, ktoré je vyrobené zo špecifického materiálu pôsobí až príliš výrazne.

To čo, ale ľudia Cybertrucku neodpustili je jeho predná časť, v ktorej absolútne nedosadá predný blatník na kovové čelo vozidla a s presnosťou má evidentne problém aj samotná kapota.

A aj keď sa Elon Musk ku tejto veci oficiálne nevyjadril, evidentne si hate na internete všimol a začal naň reagovať v internej komunikácií so svojimi zamestnancami.

Všetkým totiž rozoslal e-mail, v ktorom zdôraznil, že Tesla Cybertruck musí byť najmä kvôli svojmu hranatému dizajnu vyrábaná s absolútnou presnosťou. Pri spájaní jednotlivých dielov by nemala byť odchýlka v podobe desiatok milimetrov, ale dokonca len mikrometrov.

E-mail, ktorý rozoslal Elon Musk svojim zamestnancom 

„Vzhľadom na povahu Cybertrucku, ktorý je vyrobený z kovu s väčšinou rovnými hranami, je akákoľvek rozmerová odchýlka ľahko viditeľná.

Všetky diely pre toto vozidlo, či už vlastné alebo od dodávateľov, musia byť navrhnuté a vyrobené s presnosťou pod 10 mikrónov.

To znamená, že všetky rozmery dielov musia byť špecifikované na tretie desatinné miesto v milimetroch a tolerancie musia byť špecifikované v jednociferných mikrometroch. Ak to dokáže LEGO a plechovky od sódy, ktoré sú veľmi lacné, dokážeme to aj my.

Presnosť znamená perfekcionizmus.

Elon“

Tesla Cybertruck Elon Musk
Zdroj: insideevs.com

Poučil sa Elon Musk? 

Ako sme už naznačili vyššie, pri automobilke Tesla sme si už tak nejako zvykli na menej kvalitné spracovanie vozidiel. Elon Musk však evidentne túto kritiku postrehol tiež a presne preto chce dosiahnuť pri svojom sci-fi modeli Cybertruck absolútnu presnosť, aby sa vozidlo nestalo stredobodom posmeškov.

Prečítajte si tiež  Tesla sa nepoučila: spracovanie modelu S Plaid je žalostné. Nový stojí cez 140 000 $!

Vozidlo bude vyrábané v texaskej Giga Factory, kde budú musieť dávať skutočne veľký pozor na to, čo vo finále pustia do obehu. Snáď teda e-mail od Elona Muska padne na úrodnú pôdu. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -