Pokiaľ sa zaujímate o technológie a ste posadnutí rýchlym internetovým pripojením, mali by ste vedieť, že spoločnosť MediaTek zverejnila zaujímavý test. V rámci neho sa Wi-Fi 7 sa predviedlo v plnej paráde a ukázalo, čoho je vlastne schopné.

Medzi hlavné výhody nového štandardu, ktorý postupom času nahradí aktuálne Wi-Fi 6, radíme okrem vysokej prenosovej rýchlosti aj nízku latenciu. V praxi sa môžete stretnúť s prenosom na úrovni až 46,1 Gb/s, ktorý definuje štandard IEEE 802.11be.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Wi-Fi 7 sa predviedlo v plnej paráde v rámci testov. V prvých zariadeniach ho uvidíme už o rok 

Wi-FiAk by sme si to porovnali s tým, čo môžeme používať dnes, zistili by sme, že Wi-Fi 7 je až 4,8x rýchlejšie ako Wi-Fi 6. No a hoci štandard už existuje, výroba prvých komponentov, ktoré ho budú obsahovať začne až na konci roka 2022. V prvých produktoch sa potom podľa spoločnosti MediaTek objaví niekedy v roku 2023 – no podrobnosti nepoznáme.

Zaujímavosťou je, že Wi-Fi 7 bude potrebovať rovnaký počet antén ako Wi-Fi 6. Super-rýchle prenosové rýchlosti potom zabezpečuje aj podpora 320MHz kanálov či kvadratúrna amplitúdová modulácia (QAM).

Prečítajte si tiež  iOS 15 ponúka bezpečnejší Wi-Fi hotspot

Na záver len doplníme, že hoci bola maximálna rýchlosť stanovená na 46,1 Gb/s, oveľa reálnejší údaj je skôr 40 Gb/s a v praxi sa zákazníci budú stretávať s najmenej 30 Gb/s. Ak si to porovnáme so štandardom Wi-Fi 6, ten dosahoval najviac 9,6 Gb/s a jeho predchodca Wi-Fi 5 „len“ 6,4 Gb/s.

Novinka bude podporovať všetky dostupné pásma (2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz) a slúžiť má najmä pri náročných apkách alebo procesoch, ako je napríklad stremaovanie videa v rozlíšení 8K. To sa zíde pri rozšírenej realite alebo cloudovom hraní!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJzive.cz
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.