Čínska spoločnosť Xiaomi má za sebou svoj veľký vstup do sveta elektromobilov s vozidlom SU7, ktoré je na domácom trhu po cenovej stránke veľmi dostupné. Jeho krivky aj výkonnostné parametre vzdialene pripomínajú vozidlá od nemeckej automobilky Porsche, no ako sa zdá, nič nie je úplne dokonalé.

Ako informuje portál Motorist, Xiaomi SU7 sa v Číne vypredalo v priebehu 24 hodín, čo svedčí o obrovskom záujme zo strany spotrebiteľov. A aj keď je to pre výrobcu fantastická správa, najnovšie informácie o haváriách testovacích vozidiel vyvolali obavy súvisiace so spoľahlivosťou a bezpečnosťou elektromobilu. Niektoré zlyhania sú totiž fatálne a predstavujú riziko pre celú posádku elektromobilu SU7.

Novinka sa vyrába v spolupráci so spoločnosťou Beijing Automotive Industry Holding Co (BAIC) a montuje sa v novom závode spoločnosti Xiaomi v Pekingu.

Spoločnosť BAIC, ktorá vlastní takmer 10-percentný podiel v spoločnosti Mercedes-Benz má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle a je schopná vyrábať kvalitné produkty.

Xiaomi SU7 má problémy s kľúčovými komponentami, ktoré zlyhávajú 

Napriek vyššie uvedenému sa ale objavili informácie o tom, že SU7 má zásadné nedostatky so softvérom aj hardvérom, ktoré dokonca viedli k niekoľkým dopravným nehodám.

Tieto incidenty sa začali rýchlo rozširovať po sociálnych sieťach a zahŕňajú problémy so systémom kontroly trakcie a poruchami vzduchového podvozku. Jeden z nich sa dokonca podarilo zachytiť aj na video nižšie:

Objavujú sa teda otázky, či je novinka z dielne Xiaomi skutočne pripravená vyraziť na cesty a či by ju nemal výrobca ešte poriadne skontrolovať a doladiť.

Netreba totiž zabúdať, že vrcholová verzia SU7 s označením „Max“ pracuje s celkovým výkonom až 673 koní a ponúka zrýchlenie z 0 – 100 km/h za 2,78 sekundy či maximálnu rýchlosť 265 km/h.

Ako sme už uviedli vyššie, toto sú parametre, za ktoré by sa nemuselo hanbiť ani Porsche, no spolu s nimi prichádza aj určitá zodpovednosť voči zákazníkom. Toto sú už čísla, kde nie je priestor na chyby…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 8 Pro kúpite v zľave za neuveriteľne nízku cenu. Brutálne vybavený náramok prekonáva aj Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -