Pandémia COVID-19 dohnala ľudí k tomu, aby ostali doma a oveľa viac sledovali sociálne siete alebo internetové stránky. Je to v podstate živná pôda pre konšpiračných teoretikov, ktorí na seba strhávajú pozornosť. Žiaľ táto situácia môže byť kvôli podobnými ľuďom ešte nebezpečnejšia, ako v skutočnosti je. YouTube sa preto rozhodol výrazne zakročiť.

YouTube bojuje proti koronavírusu

Nie je to po prvýkrát, čo začali kompetentní konať. Ešte začiatkom apríla sme vás informovali o tom, že najväčšia video-knižnica na svete bude vymazávať konšpiračné videá, ktoré súvisia s koronavírusom a pre bežného diváka môžu byť nebezpečné. Okrem toho bola znížená kvalita všetkých videí, aby sa predišlo kolapsu internetu, ktorý v týchto dňoch používame oveľa viac, ako za bežných okolností.

Dnes sme sa dočkali ďalšej zaujímavej novinky a môžeme ju iba kvitovať. Aby sa tu nešírili rôzne dezinformácie alebo „alternatívne“ správy typu: „Oficiálne to nie je pravda, ale mohla by byť“, Google bude vymazávať všetky videá, v ktorých sa budú nachádzať zmienky o COVID-19 v priamom rozpore s tým, čo hovorí svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Niečo veľmi podobné robia aj sociálne siete ako napríklad Facebook alebo Instagram a popravde sa tomu ani veľmi nečudujeme.

Ľudia sú ľahko ovplyvniteľní. Stačí ak nejaká známa osobnosť alebo influencer povie, že netreba nosiť rúško a katastrofa je na svete. Samozrejme každý musí vedieť, ako používať hlavu a správať sa zodpovedne voči sebe a ostatným. Šírenie poplašných správ však nie je správne a treba si na to dávať pozor. Zodpovedné sú aj platformy, na ktorých sa môžu takéto informácie nachádzať. Nenechajte sa ovplyvniť…

YouTube bojuje proti koronavírusu ďalším spôsobom!
YouTube bojuje proti koronavírusu ďalším spôsobom!

Zdroj: bussinesinsider

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne vydal ResearchKit
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.