Situácia je vo svete naozaj napätá a to posledné čo potrebujeme je strašiť ľudí rôznymi hoaxami a konšpiračnými videami. Uvedomuje si to aj YouTube, ktorý sa po novom púšťa do boja s takýmito príspevkami. Pokiaľ budú napĺňať všetky atribúty dezinformácie alebo konšpirácie, jednoducho zmiznú.

YouTube bojuje s koronavírusom. Odstráni všetky konšpiračné videá.

Najväčšia video-knižnica na svete musí zakročiť, nakoľko sa na nej objavuje množstvo nebezpečného obsahu. Dôvera ľudí v takýchto situáciach je veľmi krehká a zároveň nebezpečná. Kompetentní sa začali problematikou naplno zaoberať po tom, ako sa objavili videá, ktoré „dokazovali“, že za šírením pandémie koronavírusu môžu nainštalované 5G vysielače.

Druhým dôvodom bolo nedávne živé vystúpenie Davida Ickeho a teda známeho človeka, ktorý miluje konšpiračné teórie. Na toto video sa pozeralo 65 000 tisíc ľudí a Icke vyššie oznámenú „teóriu“ podporoval a odôvodňoval. Samozrejme, že sa jedná o hlúposť a superrýchla mobilná sieť 5G nemá nič spoločné s pandémiou COVID-19, s ktorou bojujeme „tam vonku“

Aj v YouTube toho majú evidentne plné zuby a tak sa rozhodli, že akékoľvek video, ktoré načrtne podobnú tematiku bude automaticky vymazané. Jedná vec je síce sloboda slova na internete ale druhá vec je šírenie falošnej a poplašnej správy.

Nie je asi žiadnym prekvapením, že svoje opatrenia urobili aj najväčšie sociálne siete na svete, Facebook a Instagram či dokonca aj chatovacia aplikácia WhatsApp. Držíme palce, aby sme to všetko spoločne zvládli. Vyvarujme sa však obsahu, ktorý len evidentne zbytočne straší používateľov.

Európska únia chce znížiť kvalitu YouTube a Netlfixu, kvôli preťaženým sieťam.
YouTube bojuje s koronavírusom. Odstráni všetky konšpiračné videá.
Prečítajte si tiež  Slovaci pozor, Apple aj vám zjednoduší prechod z iOS na Android. Totalitná absurdita ma svoj dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -