Platforma YouTube sa v posledných rokoch zásadne zmenila. Pribudlo sem množstvo dlhých a neprekročiteľných reklám, krátke „Reels“ videá či čoskoro dokonca aj hry. Nie všetky z týchto zmien sú pochopiteľne pozitívne prijímané zo strany používateľov a ako informuje portál PhoneArena, mnoho ľudí sa už čoskoro znovu naštve.

YouTube totiž testuje novú úroveň kvalitnejšieho videa, ktoré si budú môcť pozrieť len platiaci používatelia v rámci balíka YouTube Premium. Zaujímavé je na tom to, že YouTube nijakým spôsobom neobmedzuje rozlíšenie samotných videí, no prináša kvalitnejší stream už existujúceho a asi najpoužívanejšieho FullHD videa.

Pokiaľ si chcete pozrieť klasické 1080p Premium zábery so zvýšenou bitovou rýchlosťou, ktorá vám zabezpečí obraz v extra ostrej kvalite, musíte si jednoducho zaplatiť.

O tejto skutočnosti sme vás informovali ešte vo februári 2023, no v tom čase bola novinka testovaná len pre určitých používateľov so zariadeniami s operačným systémom iOS.

Po novom aj na Androide či Google TV

YouTube premiove video
Zdroj: PhoneArena

Spoločnosť Google sa ale rozhodla rozšíriť testy aj pre Android či Google TV, z čoho jasne vyplýva, že táto funkcia bude čoskoro dostupná pre všetkých (platiacich) zákazníkov platformy. V súčasnosti je stále obmedzená len pre vybraných používateľov.

Obraz 1080p Premium oceníte najmä na zariadeniach s  vysokorýchlostným internetovým pripojením alebo na zariadeniach s veľkou uhlopriečkou. Videá sú kvalitnejšie a zaberajú menej vyrovnávacej pamäte.

Loopi Eco Case
Reklama

Dobrou správou je, že ak si budete chcieť pozrieť klasické 1080p, 2K alebo 4K video (prípadne iné rozlíšenie), YouTube vás v tom nebude nijako obmedzovať. Spustíte si ho aj bez predplatného v rovnakej kvalite, ako dnes, no samozrejme ho niekoľkokrát preruší dlhá reklama.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste ocenili bezplatnú možnosť spustenia 1080p Premium videa, alebo vás táto „vychytávka“ vôbec neláka. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  GTA 6 trailer v reálnom svete? Pomýlite si ho s hrou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -