Prvý elektromobil z dielne čínskeho výrobcu spotrebnej elektroniky Xiaomi SU7 zaujal doslova celý svet. Toto vozidlo má špičkové technické špecifikácie, dizajn podobajúci sa na Porsche a tiež relatívne nízku cenu, vďaka čomu láka mnohých potenciálnych záujemcov. Napriek tomu má však svoje nedostatky.

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že toto vozidlo sa potýka s chybami, pre ktoré môže dokonca dochádzať k dopravným nehodám. Problémy mal mať ako softvér, tak aj hardvér a išlo o zlyhania systému kontroly trakcie či vzduchového podvozka. To pri elektrickom vozidle s celkovým systémovým výkonom na úrovni 673 koní môže byť extrémne nebezpečné.

Možno aj to koniec koncov súvisí s konaním zákazníkov, ktorí a rozhodli zrušiť svoje predobjednávky. Ako informuje web IT Home, podľa najnovších informácií dosahuje aktuálna miera zrušenia objednávok pomerne extrémnych 55 %.

Za pár dní sa objednalo cez 100 000 kusov Xiaomi SU7

Xiaomi SU7
Zdroj: YouTube / CarNewsChina (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Samotná možnosť kúpiť si Xiaomi SU7 bola v Číne spustená ešte 28. marca, pričom Xiaomi zaznamenal extrémny úspech. Už za prvé štyri minúty dokázala automobilka zaznamenať cez 10 000 objednávok a za 7 minút to bolo dokonca 20 000.

Masívny rast pokračovať ďalej, pričom po necelej pol hodine šlo o 50 000 kusov objednaných vozidiel a po 24 hodinách dokonca o 88 898.

Zakladateľ a predseda predstavenstva Xiaomi Lei Jun 3. apríla uviedol, že automobilka má cez 100 000 objednávok na Xiaomi SU7, pričom počet fixne uzavretých objednávok presiahol 40 000 kusov.

A aj keď to znie fantasticky, má to malý háčik. Xiaomi musí model SU7 v tomto počte teraz dodať zákazníkom a keďže sa len rozbieha výroba, firma to vôbec nebude mať ľahké.

Dlhé dodacie lehoty pre Xiaomi SU7 môžu byť prekážkou 

Podľa portálu IT Home má totiž trvať až 26 – 29 týždňov, kým budú dodané vozidlá Xiaomi SU7 Standard Edition a Xiaomi SU7 Pro a pri prevedení Xiaomi SU7 Max to má byť dokonca až 28-31 týždňov.

V tomto bode si treba uvedomiť, že nejde o smartfón, ale o auto, ktorého produkcia je podstatne komplikovanejšia a časovo náročnejšia.

Na druhej strane ľudia zrejme nechcú čakať pol roka na svoj elektromobil, aj keď v Európe sme na takúto dodaciu lehotu pri konfigurácii nového auta bežne zvyknutí. Dokonca to zvykne trvať pokojne aj výrazne dlhšie. Uvidíme, ako sa bude celá táto situácia vyvíjať naďalej. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Napriek chabému hardvéru je úspešný. Základný iPad sa predáva ako teplé rožky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -