Kto by nepoznal legendárny seriál Priatelia, ktorý sa v USA natáčal od roku 1994 a na televíznych obrazovkách bežal až desať sezón. Tento obľúbený sitkom mal obrovské množstvo fanúšikov aj u nás na Slovensku a Matthew Perry, ktorý stelesňoval Chandlera Binga v ňom hral jednu z najdôležitejších hlavných postáv.

Žiaľ, dnes sme sa dozvedeli smutnú správu a to tú, že Matthew Perry nás pred pár hodinami navždy opustil. Herca mali podľa Latimes nájsť záchranné zložky okolo 16:00 hodiny (tamojšieho času) v jeho vlastnom dome v Los Angeles bez známok života. Ako približuje TMZ, Perry mal byť konkrétne vo vírivke a pravdepodobne sa utopil. Pri hercovi neboli nájdené žiadne drogy a aj keď príčina smrti nie je jasná, zdroje zo zákulisia hovoria o možnej zástave srdca.

Napriek tomu, že Matthew Perry bol v 90-tych rokoch jedným zo základných stavebných kameňov seriálu Priatelia, už počas jeho natáčania sa dostal do silnej závislosti spojenej s drogami a alkoholom.

Matthew Perry a jeho silná drogová závislosť 

Firends
Zdroj: Warner Bros. Television (snímka obrazovky)

Podľa magazínu People mal v rokoch 1997 a 2001 nastúpiť na liečbu, na ktorej sa snažil zbaviť svojich závislostí. V roku 2016 uviedol pre britskú rádio stanicu BBC Radio 2, že si vôbec nepamätá obdobie natáčania 3. – 6. série sitkomu Priatelia.

Hercovi mal najviac ublížiť liek proti bolesti Vicodin. Ten mu po prvýkrát predpísal doktor ešte v roku 1997 potom, čo mal nehodu na vodnom skútri. V praxi ide o opioid podobný heroínu. Perry bol neskôr schopný skonzumovať až 55 tabletiek tohto lieku denne.

A aj keď sa svojej závislosti ťažko zbavoval, neskôr ho v jeho starom plážovom dome v Malibu napadlo, že by mohol založiť zariadenie pre „triezvych mužov„.

Perry sa rozhodol byť ostatným ľuďom v tejto oblasti nápomocný, pričom sa im snažil ukázať, že aj človek, ktorý kedysi zápasil s drogami sa svojej závislosti dokázal zbaviť.

 Preslávil ho sitkom Priatelia 

Firends
Zdroj: Warner Bros. Television

Aj Perryho otec sa živil ako herec, pričom Matthew sa po prvýkrát stretol s týmto povolaním už v roku 1979, keď sa ako desaťročný objavil v show svojho otca 240-Robert. Neskôr sa presťahoval do Los Angeles, kde sa mu v rokoch 1987 a 1988 podarilo stelesniť postavu Chazza Russella v relácii Boys Will Be Boys.

Potom začiatkom 90-tých rokoch dostal úlohy aj v sitkomoch Growing Pains a Sydney, no azda najviac ho preslávila postava Chandlera Binga v Priateľoch, ktorí sa natáčali v rokoch 1994 až 2004.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ predstavuje nový trailer pre seriál The Last Days of Ptolemy Grey s hviezdnym Samuelom L. Jacksonom

Matthew Perry sa na televíznych obrazovkách objavil ešte aj v roku 2021, keď HBO Max vydalo špeciálnu epizódu Friends Reunion, v ktorej sa stretli pôvodní účinkujúci a zaspomínali si na časy, kedy sa legendárny seriál natáčal.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -