Apple skúma skladacie displeje už niekoľko rokov. Hoci konkurencia predáva podobné zariadenia po celom svete, v Cupertine sú radšej opatrní. Dôvodom je nejasná odolnosť modernej technológie. Inžinierom sa však podarilo získať cenný patent, ktorý pomôže s vývojom.
iPhone a „nezničiteľný displej„
Viacero starších prihlášok prezradilo, že spoločnosť Apple skúma ohybné zobrazovacie jednotky. Predstavenie takéhoto iPhonu je zatiaľ v nedohľadne. Dnešný patent môže ale výrazne urýchliť všetky procesy. Poškodený displej sa opraví úplne sám.
Životnosť ohybného materiálu býva výrazne kratšia v porovnaní so sklenenými displejmi. Pokiaľ by sa nové technológie podarilo aplikovať do testovacieho prototypu, nepekné škrabance by boli minulosťou.
Patentová prihláška sa v praxi opiera o unikátny systém, pri ktorom sa v povrchovej úprave vyskytuje akási „flexibilná krycia vrstva“. Tá by mohla obsahovať (vďaka špeciálnym materiálom) „samoliečiacu“ schopnosť. Apple špekuluje aj s použitím elastoméru pre vyššiu flexibilitu displeja. Zaistí to špičkový používateľský zážitok.
Ako už určite viete, súčasné skladacie smartfóny majú veľké rezervy v oblasti odolnosti. Nemusíte použiť ani ostrý predmet na to (stačí napríklad necht), aby ste ich poškriabali. Apple sa nestráni od vývoja takéhoto produktu. Ako už ale býva zvykom, s novými technológiami sú v Cupertine radšej opatrní.
Nepredpokladáme, že skladací iPhone uvidíme skôr než v roku 2022 alebo 2023. Kompetentní (a ani zákazníci) ešte evidentne necítia, že by bola technológia pripravená niesť logo nahryznutého jablka. Chceli by ste takýto produkt? Napíšte nám do komentára.