Pokiaľ sa pohybujete vo svete investícii a akcií, meno Warren Buffett vám zrejme nemusíme predstavovať. V týchto kruhoch sa považuje čoskoro 92 ročný investor za legendu, ktorá pravidelne investuje do spoločnosti Apple. A aj keď vstupujeme do náročnej a neistej doby, ktorá môže priamo zasiahnuť aj technologického giganta z Cupertina, Buffett sa evidentne ničoho nebojí.

Dôkazom je aj informácia, s ktorou prišiel najnovšie portál AppleInsider. Podľa štvrťročného podania formulára 13F americkej komisii pre cenné papiere a burzu Buffett nakúpil v druhom štvrťroku 2022 skoro 4 milióny akcií spoločnosti Apple. Netreba pritom zabúdať, že každá z nich stála približne 150 dolárov.

Dva obrovské nákupy akcií Apple v roku 2022

Apple (úprava redakcie)

Podľa odhadov analytikov tak Warren Buffett prostredníctvom svojej investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway nakúpil akcie za približne 600 miliónov dolárov, pričom v roku 2022 malo ísť už o druhý nákup v rovnakej hodnote.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Ten prvý sa odohral ešte počas Q1, keď Apple dosiahlo historicky ako prvá obchodovaná spoločnosť na burze hodnotu 3 bilióny amerických dolárov.

Netreba pri tom zabúdať, že Warren Buffett vďaka spoločnosti Apple už viackrát rozprávkovo zbohatol. Medzi rokmi 2016 až 2022 mu jeho podiel vo firme zabezpečil zisk na úrovni 100 miliárd amerických dolárov. A keďže Apple stále rastie, Buffett sa doň nebojí naďalej investovať.

Sympatie voči Apple neprejavuje len Buffett

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Navyše, okrem Warrena Buffetta vyjadruje svoje sympatie ku spoločnosti Apple aj podpredseda investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway Charlie Munger. Ten nedávno chválil generálneho riaditeľa Tima Cooka, pričom poznamenal, že spoločnosť Apple je riadená fenomenálnym spôsobom.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

„Silu spoločnosti posudzujem podľa toho, ako ju zákazníci milujú,“ povedal Munger. „A mám milióny priateľov, ktorých by sa radšej rozlúčili so svojou pravou rukou, ako by sa mali vzdať iPhonu. To je nesmierne silná pozícia.“

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -