Spoločnosť Apple chystá svoj ďalší event na stredu siedmeho septembra a my sa už teraz nevieme dočkať noviniek, ktoré okrem iPhonu 14 uvidíme. Jednou z nich by mohli byť aj vylepšené slúchadlá AirPods Pro, ktoré prídu vo svojej druhej generácii. Ako uvádza Macrumors, zákazníci sa môžu tešiť na zásadné vylepšenie kvality zvuku.

Podľa najnovšej prihlášky, ktorá sa objavila v databáze produktov Bluetooth SIG na začiatku augusta, sa spoločnosť Apple pripravuje ponúknuť pre svoje nové AirPods Pro podporu technológie Bluetooth 5.2. Okrem iných bonusov by mohla novým bezdrôtovým slúchadlám zabezpečiť aj možnosť využívať LE Audio.

- Reklama -

Spoločnosť Apple dokonca vo svojej prihláške spomína Bluetooth 5.3, no my vieme, že technologický gigant myslí Bluetooth 5.2. Dôvodom je to, že Apple z nezistených dôvodov uvádza vo svojich prihláškach verzie Bluetooth vždy o jedno číslo vyššie v porovnaní s realitou.

Stretli sme sa s tým pri Beats Studio Buds, ktoré majú zapísaný štandard Bluetooth 5.3, no v praxi podporujú „iba“ Bluetooth 5.2. Za zmienku tiež stojí, že väčšina iPhonov a iPadov údajne podporujú Bluetooth 5.1, no reálne je to iba Bluetooth 5.0.

Podpora špičkového LE Audio je v AirPods Pro 2 skoro istá 

AirPods 2
Zdroj: MacRumors

Odhliadnuc od všetkých vyššie uvedených nejasností okolo čísel, pokiaľ by AirPods Pro 2. generácie dostali Bluetooth 5.2, zákazníci by sa mohli tešiť na vyššiu kvalitu prehrávaného bezdrôtového zvuku vďaka podpore technológie LE Audio.

LE Audio je súčasťou nízkoenergetického štandardu Bluetooth LE. Podľa portálu The Verge by medzi hlavné výhody technológie LE Audio pre AirPods mala patriť vyššia kvalita prehrávania zvuku, dlhšia výdrž batérie na jedno nabitie, možnosť pripojiť viac ako dva páry AirPods k jednému iPhonu / iPadu či funkcia, v rámci ktorej bude mať každý (ľavý a pravý) AirPod vlastné Bluetooth pripojenie k iPhonu, čím sa zabráni desynchronizácii počas prehrávania zvuku.

Ešte v júli organizácia Bluetooth SIG zverejnila vyhlásenie, v ktorom uviedla, že očakáva veľký nárast počtu produktov s podporou technológie LE Audio do konca roka 2022. Spoločnosť Apple by tomu mohla do značnej miery pomôcť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -