AirPods Pro od spoločnosti Apple sú mimoriadne vydarené slúchadlá, ktoré ponúkajú množstvo užitočných funkcií na každodenné použitie. Ide o produkt, ktorý si kupujete na niekoľko rokov dopredu a presne preto by ste mali zvážiť výber, čo možno najlepšieho modelu. Pokiaľ chcete získať AirPods Pro 2. generácie vo výraznej zľave, teraz na to máte fantastickú príležitosť. Apple ich dokonca s príchodom iOS 17 vylepšilo.

Nebudeme snáď ani písať o tom, že AirPods Pro 2 majú perfektný a čistý zvuk. S vysokou kvalitou dokážu prehrať akúkoľvek nahrávku a rovnako si užijete aj telefonovanie. To však nie je ich najväčšia pridaná hodnota. Apple totiž pri vývoji týchto slúchadiel vyvinulo prakticky dokonalé ANC, vďaka ktorému vám do uší nebudú prenikať žiadne zvuky z okolia, pokiaľ si to nebudete priať. Systém funguje až 2x lepšie, než v predošlej generácii a každý kto ju vyskúšal vie, že už tam bol na vysokej úrovni.

Čo sa týka ceny, AirPods Pro 2. generácie nepatria medzi najlacnejšie produkty na trhu. Apple si za ne pýta pomerne mastných 299 €, čo veľa zákazníkov odradí. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz kúpite AirPods Pro 2 už za 232 €, vďaka čomu na nich krásne ušetríte. Slúžiť vám následne budú celé roky počas každého jedného dňa. Vyššia investícia teda určite stojí za pridanú hodnotu, ktorú vám AirPods Pro 2 prinesú.

AirPods Pro 2. generácie majú celú paletu užitočných funkcií  

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Apple do druhej generácie zakomponovalo napríklad inteligentnejšie puzdro, ktoré je schopné prehrávať zvuky. To oceníte nie len pri každodennej interakcii, ale aj vždy vtedy, keď svoje AirPods Pro nebudete vedieť nájsť. Cez aplikáciu Find My to zvládnete „raz dva“. Rovnako už konečne môžete ovládať hlasitosť prostredníctvom dotykových plôch. V prípade AirPods Pro 1. generácie šlo o jeden z najväčších nedostatkov, ktorý sme na nich kritizovali.

V čase, keď sa budete nachádzať medzi ľuďmi, jednoducho sa prepnete do transparentného posluchu. Ten sa vďaka systému niekoľkých reproduktorov postará o to, že budete mať pocit, ako by ste žiadne slúchadlá v ušiach nemali.

Toto kúzlo navyše dokáže povýšiť operačný systém iOS 17, ktorý bude dostupný pre všetkých používateľov už o niekoľko mesiacov, na ešte vyššiu úroveň. Apple totiž predstavilo nový adaptívny zvuk, ktorý bude dostupný len pre AirPods Pro 2. Nie, neužijete si ho ani vtedy, keď vlastníte väčšie a drahšie AirPod Max. A čo vlastne dokáže?

Prečítajte si tiež  iPhone bez SIM karty príde už čoskoro. Nad touto možnosťou sa zamýšľal už Steve Jobs

Vďaka výkonnému procesoru a modernému softvéru, ktorý sa nachádza vo vašich AirPods Pro 2 dokáže systém skombinovať ANC a transparentný posluch. Vďaka tomu nepotrebujete medzi týmto dvoma režimami manuálne prepínať, čo je obrovský bonus. Pre príklad, ak sa budete prechádzať po parku a vychutnávať si svoju obľúbenú skladbu, ktorá bude odizolovaná od okolitého štekotu psov a kriku detí, AirPods vám to umožnia. Keď však na vás cinkne cyklista, zariadenie na malú chvíľu aktivuje transparentný posluch, aby vás na to upozornilo (viac video nižšie).

Medzi ďalšie užitočné novinky, ktoré do AirPods Pro 2. generácie prinesie operačný systém iOS 17 patrí aj vylepšený hlasový asistent Siri. Toho už nemusíte oslovovať povelom „Hey Siri“ ale postačí len „Siri“, čo je oveľa jednoduchšie a osobnejšie.

Sú AirPods Pro 2 tie najlepšie slúchadlá na bežné použitie na svete? 

AirPods Pro 2
Zdroj: SvetApple

Takéto tvrdenie by z našej strany nebolo celkom fér, nakoľko je veľmi subjektívne. Rukami nám ale prešlo množstvo bezdrôtových slúchadiel a na základe skúsenosti môžete s čistým svedomím napísať, že AirPods Pro 2. generácie sú po stránke kvality prehrávania, výdrže batérie, ktorá dosahuje až 6 hodín (+ 24 hodín v puzdre) na jedno nabitie a všetkých prítomných technológii jedny z najlepších slúchadiel, čo sme kedy testovali.

Apple myslelo doslova na každý jeden detail a preto je im ťažké niečo vytknúť. Snáď jediné, čo sa nám celkom nepáči, je príliš vysoká cena. Pýtať si za tento typ slúchadiel až 299 € je skrátka trochu moc. Ak si ich však zaobstaráte po kliknutí na tento odkaz za 232 €, urobíte veľmi dobré rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať.

Ak by ste sa o AirPods Pro 2. generácie chceli dočítať viac, prejdite na našu recenziu. V článku sme tieto slúchadlá porovnali aj so starším modelom AirPods Pro, ktorého recenziu nájdete zase tu. Pokiaľ AirPods Pro 1 & 2 vlastníte, dajte nám vedieť do komentára, ako ste s nimi spokojní. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -