Apple pracovalo dlhé roky na tom, aby v roku 2021 mohlo predstaviť svoj prvý sledovací prívesok AirTag, ktorý je určený na presnú lokalizáciu kľúčov, peňaženiek alebo akýchkoľvek iných predmetov, napríklad cestovnej batožiny.

Na toto drobné sledovacie zariadenie sa teraz pozreli výskumníci maloobchodného predajcu Circana, ktorí dospeli ku zaujímavým záverom. Na tému upozornil portál TechGoing. Celý prieskum sa vykonával na používateľoch v USA a podarilo sa v rámci neho zistiť, že AirTag, ktorý dnes kúpite za 30 €, sa stal povinnou výbavou pre cestovateľov.

Po tom, čo spoločnosť Apple vstúpila na tento trh vzrástol predaj segmentu sledovacích príveskov až o neuveriteľných 82 %, pričom od januára a februára tohto roka to bolo až o 62 %. Zatiaľ čo kedysi sme videli podobné produkty na kľúčoch ostatných len zriedkavo, dnes tu vidíme AirTag visieť pomerne často.

Ľudia viac cestujú a chcú sa poistiť AirTagom

AirTag slovenská cena
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Vyššie uvedené informácie určite ovplyvnila aj doba, v ktorej bol AirTag predstavený. Portál 9to5mac napríklad píše, že spolu s AirTagom sa oveľa lepšie predáva aj batožina, či iné cestovné príslušenstvo, ktoré si jeho používatelia berú so sebou na dovolenky.

Ľudia vraj do cestovania investujú oveľa viac peňazí, ako kedykoľvek predtým a analytici sa domnievajú, že tento trend uvidíme aj v nasledujúcom roku. Spôsobila to pravdepodobne pandémia, kvôli ktorej sme trávili oveľa viac času doma. Teraz, keď je možné navštevovať iné krajiny, ľudia to chcú využiť.

Za pár desiatok eur dokážete ochrániť tisíce

Medzičasom sa viackrát ukázalo, že AirTag sa stal užitočný pri vyhľadávaní stratenej batožiny na letiskách. Dokonca sa pomocou tohto zariadenia podarilo zistiť, že samotná letecká spoločnosť klamala svojho zákazníka a čo obzvlášť zaujímavé, nejde o jediný takýto prípad.

Ak sa teda chcete vybrať niekde na cesty, kúpa AirTagu za 30 € alebo balenia štyroch kusov za 106 € je relatívne malá investícia v porovnaní s tým, akú celkovú hodnotu môže mať vaša batožina, do ktorej ho ukryjete. Určite nikto nechce, aby sa mu počas prepravy stratila.

A pokiaľ by ste hľadali dostupné prívesky pre toto zariadenie, za super ceny ich nájdete na našom e-shope Loopi.sk. Nákupom tovaru podporíte našu tvorbu.

AirTag kľúčenka
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 kúpite v zľave extrémne výhodne. Ak chcete iPhone, s týmto modelom neurobíte krok vedľa
Môže ťa zaujímať
- Reklama -