Od minuloročného predstavenia sledovacieho zariadenia AirTag sa na internete objavilo niekoľko zaujímavých príbehov súvisiacich so záchranou predmetov či dokonca motorových vozidiel. Tentoraz ho využil muž, ktorý stratil batožinu počas svadobnej cesty. Je to pekný príklad toho, prečo by ste si AirTag mali zaobstarať aj vy.

Hlavnou postavou v dnešnom príbehu je istý Elliot Sharod a jeho manželka Helen, ktorí sa 17. apríla vracali do Spojeného kráľovstva zo svadobnej cesty v Južnej Afrike. Manželia si pôvodne kúpili letenky s medzipristátím v Abú Zabí a Frankfurte, ale potom museli let preložiť kvôli pandémii. Nakoniec sa teda vrátili domov, no ich batožina zostala stratená na neznámom mieste.

Našťastie však Sharod pred odletom kúpil niekoľko AirTagov, ktoré vložil do všetkých troch kufrov, ktoré mali so sebou. Vďaka tomu mohol sledovať ich polohu na mape, hoci bol od nich vzdialený na stovky kilometrov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Netrvalo dlho a za pomoci aplikácie Nájsť zistil, že jeho batožina sa nachádza na Frankfurtskom letisku. Podľa všetkého nebola nikdy preložená do ich Londýnskeho lietadla.

Elliot preto kontaktoval svoju leteckú spoločnosť (Aer Lingus), ktorá ho následne uistila, že stratené kufre nájde a potom ich doručí na adresu bydliska.

Aj tak musel volať políciu 

AirTag antistalkingElliotovi sa už na druhý deň vrátila jeho batožina, čo bolo pomerne nečakané. Žiaľ, namiesto troch kufrov, s ktorými vyrážal z Južnej Afriky dorazili iba dva.

Leteckú spoločnosť teda s týmto problémom kontaktoval znova, pričom to skúšal za pomoci telefonátov, e-mailov a takisto príspevkov na sociálnej sieti Twitter. Žiadna z týchto snáh však vo finále nepomohla.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Nahnevaný Sharod teda zvolil iný, oveľa tvrdší prístup, v rámci ktorého vytvoril niekoľko videí a dokonca aj prezentáciu v programe Microsoft PowerPoint, ktorá obsahovala snímky obrazovky z aplikácie Nájsť. Týmto spôsobom sa snažil demonštrovať, kde presne sa práve nachádza jeho stratený kufor s AirTagom.

Medzičasom pre CNN uviedol, že sa jeho poloha objavila na dvoch rôznych miestach v londýnskej štvrti Pimlico, na základe čoho si myslí, že bola časť jeho batožiny odcudzená. Z tohto dôvodu teda zalarmoval políciu. Zatiaľ žiaľ nie je známe, ako jeho prípad pokračuje ďalej.

Každopádne, aspoň dva z troch kufrov sú bezpečne doma a to všetko vďaka drobnému sledovaciemu zariadeniu, ktorého cena nepresahuje čiastku 35,00 €. Používate AirTag aj vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -