Japonský server MacOtakara sa dnes postaral o viacero informácii. Jedna zaujímavá sa týkala aj sledovacieho zariadenia, Apple AirTag, ktoré by malo byť predstavené niekedy počas roka 2020. Nabíjať ho vraj budeme bezdrôtovo.

Appe AirTag budeme nabíjať údajne rovnako ako Apple Watch.

V Cupertine pripravujú malú „revolúciu“ vďaka, ktorej už nebudeme strácať kľúče a ani peňaženku. Apple AirTags má byť maličke a kompaktné sledovacie zariadenie, ktoré bude fungovať na podobných princípoch ako produkty od spoločnosti Tile. Hoci dnes už poznáme možný dizajn, ktorý unikol vďaka iOS 13, nevedeli sme bližšie technické špecifikácie. No a presne o tie sa postaral japonský web MacOtakara.

Podľa správy by mali byť zariadenia AirTags plne vodotesné, takže budú použiteľné aj v exteriéri a okrem toho prinesú podobné magnetické bezdrôtové nabíjanie, aké poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch. Čo sa týka rozmerov, tak by mali byť veľmi spratné aby nám nezavadzali pri používaní. Je skoro isté, že ponúknu aj možnosť zavesenia na prívesok. Fungovať budú predovšetkým s aplikáciou „Finy my“, ktorá bola predstavená práve v iOS 13.

Čo všetko vieme o Apple AirTag? Tu je zhrnutie.1
Appe AirTag budeme nabíjať údajne rovnako ako Apple Watch.

Pomocou ultraširokopásmovej technológie Bluetooth bude každý „prívesok“ AirTag schopný veľmi presne určiť polohu predmetu, ktorý hľadáte a nachádza sa vo vašej blízkosti (AirTag bude musieť byť na predmete napríklad zavesený).

Aby bolo určovanie čo najpresnejšie, budete potrebovať čip Apple U1 Wideband. Ten sa nachádza vo všetkých nových iPhonoch 11 a 11 Pro. Dobré jazyky z pozadia spoločnosti hovoria aj o tom, že Apple v tomto prípade použije rozšírenú realitu.

Pomocou kamery vo vašom iPhone bude vyhľadávanie o čosi jednoduchšie v „reálnom čase“. No vyzerá to veru veľmi zaujímavo. Presnejšie informácie ohľadom ceny a dátumu predstavenia žiaľ nemáme. To čo ale vieme je fakt, že AirTags môžu prísť pokojne už 31. marca na Keynote. Moc sa na to tešíme.

Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Appe AirTag budeme nabíjať údajne rovnako ako Apple Watch. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Zabudnite na Mac Pro za 65 tisíc eur. Nový model má úplne inú cenovú politiku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -