Ako uviedol portál Hits Double Daily, spoločnosť Apple chystá v najbližšom období veľké prekvapenie. Používatelia Apple Music, ktorí si potrpia na kvalitných nahrávkach, získajú možnosť prehrávania skladieb v HiFi kvalite. Apple tým dorovná konkurenciu.

Novinka by sa mala na trhu ukázať už v priebehu niekoľkých mesiacov a jej predstavenie bude viazané na nové AirPods 3. O predstavení ďalšej generácie bezdrôtových slúchadiel sa hovorí už niekoľko mesiacov a vďaka početnému množstvu únikov vieme, že nám klope na dvere. Len tak pre zaujímavosť, v Číne už tento produkt vyrábajú aj ako fake. Kúpiť si ho môžete za cca 15$ – avšak vzhľadom na podradnú kvalitu to neodporúčame.

Za HiFi si zrejme nepriplatíme

Zaujímavým zistením je, že Apple si pravdepodobne neplánuje účtovať dodatočné poplatky za kvalitnejšie prehrávanie. Všetko by malo byť dostupné už v štandardnom predplatnom. Túto možnosť teda budeme zrejme voliť len ako nastavenie.

No a ak sa už na vyššie spomenuté novinky neviete dočkať, dobrou správou je aj to, že ich Apple môže predviesť už veľmi skoro.

Ako iste viete, technologický gigant chystá na 7. júna WWDC 2021. Softvérová konferencia z času na čas ukáže aj nejaké ten hardvér a tak by prezentácia AirPods 3 nebola veľkým prekvapením.

Slúchadlá by mali mať podobný „dizajnový jazyk“ ako AirPods Pro, avšak nerátajte so silikónovými špuntami alebo aktívnym potláčaním okolitého hluku.

Napíšte nám do komentára, či sa na tieto novinky tešíte. Ak vás zaujíma rozdiel v kvalite prehrávania zvuku medzi formátom MP3 a FLAC, prečítajte si tento článok, v ktorom sme sa danej problematike venovali podrobnejšie.

Prečítajte si tiež  Nestihli ste včerajšiu Keynote? Pozrite si ju dnes!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.