Na úvodnom evente WWDC 2024 nám Apple predstavil kompletne prepracovaný iOS 18iPadOS 18, macOS 15 ši watchOS 11. Vo všetkých operačných systémoch po novom nájdete aj generatívnu umelú inteligenciu Apple Intelligence, o ktorej sa písali celé mesiace. Jednou z funkcií, ktorú pred pár týždňami odhalili úniky bola aj možnosť vytvárať vlastné Emoji. Apple nesklamal a túto novinku do systému implementoval.

Dôležité: S iOS 18 prichádza funkcia Genmoji, ktorá umožňuje vytvárať vlastné emoji pomocou textových pokynov od používateľa. Svoj iPhone môžete požiadať napríklad o to, aby vám vytvoril dinosaura pokynom „t-rex oblečený v tutu na surfovacej doske“ a zariadenie sa pokúsi čo najlepšie vyhovieť vašim predstavám. Táto novinka bude dostupná v aplikácii Správy.

Galéria Genmoji od Apple

Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot

Podpora: Na to, aby vám táto funkcia fungovala budete potrebovať aj kompatibilný hardvér. V tomto prípade ním bude buď čip A17 Pro v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, alebo procesory zo série Apple Sillicon M1, M2, M3 či M4 v počítačoch Mac a iPadoch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Keynote si tento rok pozriete aj na YouTube.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -