Tento rok by mal priniesť nové zariadenia takmer na každom fronte jablkovej ponuky. Inak to nebude ani v kategórii slúchadiel AirPods. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg pracuje Apple hneď na dvoch nových modeloch, ktoré uvedie do hromadnej produkcie už v najbližších mesiacoch.

Podľa doterajších odhadov pôjde o dva modely, ktoré nahradia súčasné AirPods 3. generácie. Nové verzie slúchadiel zastúpia štandardnú a vyššiu triedu. Obe verzie ponúknu vylepšený dizajn, pohodlnejšie nosenie a zmenu nabíjacieho portu v podobe USB-C. Vyšší model bude navyše vybavený aktívnym potlačením hluku a podporou lokalizácie Find My pre puzdro, podobne ako súčasné prémiové AirPods Pro.

Základné AirPods dorazia v dvoch verziách

Nové modely nesú označenie B768E a B768M a nahradia aktuálne dostupné AirPods 2. a 3. generácie. Po menej úspešnom predaji AirPods 3 sa od nových verzií očakáva, že sa stanú hitom, pričom Apple plánuje vyrobiť 20 až 25 miliónov kusov.

Ak sa táto prognóza naplní, pôjde o najväčšie uvedenie AirPods na trh. Oba modely by sa mali predstaviť na jeseň, spolu s modelovým radom iPhone 16.

AirPods 3 vs AirPods Pro 2
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Gurman sa podelil aj o nové informácie týkajúce sa prémiových modelových radov slúchadiel. Ďalšia generácia AirPods Pro by mala prísť až v roku 2025, no už teraz sa pre ne pripravujú nové softvérové funkcie. Medzi nich patrí napríklad režim načúvacieho prístroja, čím chce Apple poskytnúť pomoc používateľom s postihnutím sluchu.

Na ocot neostanú ani najvyššie AirPods Max, ktorý by sa mali dočkať aktualizácie koncom tohto roka. Okrem podpory nabíjania cez USB-C by mali doraziť aj nové farebné variácie a podpora bezstratového zvuku Losless Audio. Po dizajnovej stránke sa však Apple bude držať overeného vizuálu.

Prečítajte si tiež  Číňania vyrobili vlastné AirPods s displejom. Okopírovali dizajn aj patent Apple

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -