Spoločnosť Apple predstavila ešte na WWDC 2023 produkt, ktorý môže byť tak dôležitý, že jeho budúce generácie do značnej miery nahradia naše iPhony či dokonca počítače. Apple Vision Pro je neuveriteľne premyslený a výkonný AR / VR Headset s dokonalým operačným systémom VisionOS a geniálnym ovládaním. Celé to má, ale háčik.

Hoci je Apple Vision Pro považovaný mnohými technologickými expertmi za revolučný, v počiatočnej fáze predaja bude toto zariadenie pravdepodobne trpieť na nízky záujem zo strany zákazníkov, pretože sa bude predávať mimoriadne draho. Apple sľúbilo, že Apple Vision Pro si budeme môcť kúpiť už začiatkom budúceho roka v USA a to za relatívne mastných 3 499 $. V Európe bude však kvôli cenovej politike technologického giganta čiastka ešte vyššia a za Apple Vision Pro zaplatíme možno aj 4 129 €.

Túto situáciu sa však rozhodli využiť Číňania, ktorí sú preslávení tým, že v rekordne krátkom čase dokážu odkopírovať dizajn aj mnohé technológie a dokonca ich nasadiť do produkcie.

Keď vezmeme do úvahy, že Apple Vision Pro prišiel pred cca pol rokom a Apple na ňom preukázateľne pracoval cez 16 rokov, zistíme, že v Číne dokázali vyrobiť jeho falzifikát doslova za neuveriteľne krátky čas.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Falošný Apple Vision Pro z Číny 

Na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) o tom informoval známy leaker Ben Geskin, ktorý pridal aj fotografie a dokonca tiež cenu. Pozrieť si ich môžete nižšie v texte.

Apple Vision Pro
Zdroj: X / Ben Geskin
Apple Vision Pro
Zdroj: X / Ben Geskin

Geskinovi sa podarilo zistiť, že čínske prevedenie Apple Vision Pro sa bude v krajine predávať v prepočte len za cca 350 $, čo je desaťkrát menej, ako cena stanovená pre americký trh (bez dane).

Na základe zverejnených záberov je, ale jasné, že tento produkt nebude ani zďaleka tak sofistikovaný ako originál a dokonca môžeme očakávať, že jeho trvácnosť bude vzhľadom na nekvalitné spracovanie veľmi krátka.

Apple Vision Pro
Zdroj: X / Ben Geskin
Apple Vision Pro
Zdroj: X / Ben Geskin

Číňanom sa však podarilo okopírovať aj používateľské rozhranie operačného systému či veľa iných detailov, čo si vyžaduje určitý obdiv. Určite to totiž nebolo jednoduché a dalo to veľa práce.

Na druhej strane však treba počítať s tým, že už len kvalita displejov tejto napodobeniny bude musieť byť extrémne nízka, nakoľko originálne displeje Apple Vision Pro stoja len na výrobu zhruba dvakrát toľko, ako celá čínska replika v predaji.

Prečítajte si tiež  Zoznám sa s Android N, iOS od Google!

Kto, ale vie, možno si tento produkt nájde svojich záujemcov. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -