Hoci sa spoločnosť Apple za posledné roky etablovala na trhu aj ako poskytovateľ služieb, jej príjmy stále pochádzajú predovšetkým z predaja hardvéru. Ako však vieme, predplatné členstvá by sa v dohľadnej dobe mali stať hlavným ťahačom zárobkov jablkovej firmy. To všetko sa zdá byť na správnej ceste, keďže Apple zaznamenáva vyššie tržby zo služieb ako napríklad z predaja Macov či iPadov.

Prečítajte si tiež  Fortnite sa vracia na iPhone prostredníctvom služby Xbox Cloud Gaming

Zaužívané možnosti však nie sú jediným esom v rukáve Apple. Spoločnosť chce kategóriu služieb posunúť ešte ďalej, k čomu má dopomôcť presadzovanie streamovacích platforiem a reklám. Apple chce v blízkej dobe reštrukturalizovať svoj tím starajúci sa o služby, aby sa táto kategória stala ešte ziskovejšou. Eddy Cue, ktorý zastáva post senior viceprezidenta spoločnosti Apple pre služby, už zavádza niektoré zmeny s cieľom podporiť stúpajúci trend.

Zmeny v internej štruktúre prichádzajú v čase, keď služby Apple zaznamenali rekordné zisky a počty predplatiteľov. Jediný zdroj reklamy spoločnosti Apple, ktorým sú reklamy vo vyhľadávači App Store, vzrástol v roku 2021 o 238 % na 3,7 miliardy dolárov. Podľa prognóz dosiahne do konca tohto roka 5,5 miliardy.

Zdroj: Apple

Potenciálnym lákadlom má byť aj pridanie exkluzívnych športových prenosov, kde nebude chýbať americká NFL alebo rozšírenie MLB, ktorá sa už nachádza v zozname streamovacej služby Apple TV+. Na stole je aj možnosť dodatkového predplatného vo forme športových či iných balíčkov, ktoré si záujemcovia môžu predplatiť mimo štandardného členstva.

Prečítajte si tiež  Služby zarábajú spoločnosti Apple miliardy. V budúcnosti budú ešte lepšie ako dnes

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -