Pokiaľ sa opýtate hlasovej asistentky Siri koľko máte rokov, môže sa stať, že vám neodpovie správne. Ako uvádza portál Macrumors, v Siri sa nachádza drobná nedokonalosť, ktorá vás môže v určitých situáciach pomýliť. Našťastie nejde o nič vážne.

Ak sa Siri opýtate na to, koľko máte rokov, hlasová asistentka odhadne váš vek nezávisle na tom, či ste už tento rok mali narodeniny. Ak máte napríklad narodeniny v apríli a stále máte 27 rokov, Siri vám odpovie, že máte 28 rokov. Toto isté platí aj pre kontakty, pri ktorých máte uložený dátum narodenia. Koniec koncov, pri tých je väčšia pravdepodobnosť, že sa Siri budete pýtať na vek…

U nás tento problém našťastie nie je až tak rozšírený, pretože hlasová asistentka stále nevie po slovensky. Ak ju však používate v anglickom jazyku, vždy majte na pamäti, že Siri podľa všetkého odhaduje vek len na základe roku narodenia a nie na základe konkrétneho dňa alebo mesiaca.

V princípe ide o maličkosť, no veríme, že niekedy dokáže spôsobiť úsmevné problémy.

Problémy so Siri a určovaním veku môžu mať viaceré vaše zariadenia 

Unsplash / Miguel Tomás

Ľudia hlásia, že s problémom sa stretávajú na operačnom systéme iOS 15.3 a iOS 15.4 (beta 1). Je však možné, že ním trpia aj staršie verzie. Takisto by ste mali myslieť na to, že Siri pracuje aj ako Cloudová služba a všetky vaše vyhľadávania si ukladá do svojej pamäte. To znamená, že sa s úplne rovnakou chybou môžete stretnúť aj na Macu, iPade či dokonca Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

A ako by sa to dalo vyriešiť? Sami nevieme, nakoľko nie sme programátormi. Zrejme by však stačilo upraviť niektoré nastavenia hlasového asistenta, čo by si nevyžadovalo žiaden veľký zásah. Uvidíme, ako sa spoločnosť Apple s touto chybou popasuje v budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.