Zdá sa, že v Cupertine sa konečne začali zapodievať skutočnými problémami ľudí. Hovoríme to preto, lebo je síce pekné predávať 20 W adaptér na iPhone, no čo z toho, keď svoje Apple Watch musíte nabíjať samostatne? Riešenie by mohlo prísť už čoskoro a ako naznačil portál 9to5mac, vyhovovať môže aj pre použitie s MacBookom.

Aby sme boli konkrétnejší, firma by podľa únikov mohla v blízkej budúcnosti predstaviť dvojportový 35 W USB-C nabíjací adaptér, ktorý by bol určený pre širokú škálu produktov.

Ako iste viete, maximálny nabíjací výkon iPhonu je cca 20 W, pričom základný MacBook Air má k dispozícii 30 W nabíjačku. Ak by ste teda skombinovali jedno alebo druhé zariadenie s hodinkami Apple Watch, mohli by ste dosiahnuť chválitebnú rýchlosť nabíjania pre každý produkt súčasne. To sa hodí napríklad na výletoch alebo pracovných cestách.

Mohlo by ísť o adaptér typu GaN

A ak si myslíte, že tento únik je len výmyslom, v skutočnosti pochádza priamo zo spoločnosti Apple. Tá omylom na svojej internetovej stránke zverejnila dokument podpory, ktorý však behom chvíle zmizol.

Našťastie si to ale stihli všimnúť v redakcii portálu 9to5mac a tak ide o jasný dôkaz toho, že technologický gigant chystá prekvapenie, ktoré nám predstaví možno už na WWDC 2022.

Zaujímavosťou tiež je, že spoločnosť Apple v posledných mesiacoch údajne pracuje na viacerých nabíjačkách, ktoré budú fungovať na princípe nitridu galia, známeho aj pod skratkou GaN.

Prečítajte si tiež  Rýchle správy: Xiaomi posúva hranice rýchlo nabíjania. Toto budú majitelia iPhonov len ticho závidieť

Vďaka nemu môže byť nabíjacia kocka veľmi výkonná, ľahká a zároveň sa tak neprehrieva ako súčasné adaptéry. Prvá nabíjačka od Apple, ktorá funguje na princípe GaN už dokonca existuje a je ňou adaptér pre MacBook Pro 16″ s výkonom až 140 W.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.