Ako uvádza zahraničný portál GSMArena, čínsky výrobca smartfónov sa pokúša čo najviac urýchliť proces nabíjania. Zatiaľ čo spoločnosť Apple ponúka 20 W adaptéry, ktoré ani nie sú v balení iPhonov, Xiaomi bude mať až 7,5x výkonnejšie nabíjačky.

Aby sme boli presnejší, pripravovaný smartfón Xiaomi MIX 5 by mal podporovať rýchlonabíjanie na úrovni 150 W. Vďaka tomu ho majiteľ doplní z 0 – 100 % v priebehu niekoľkých minút.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Hoci ide o zaujímavú novinku, sme veľmi zvedaví, akým spôsobom Xiaomi zabezpečí pri takomto nabíjacom výkone dostatočnú životnosť akumulátorov. Ako iste viete, pokiaľ sú batérie nabíjané príliš rýchlo, môže to mať zásadný vplyv na ich degradáciu.

A len tak mimochodom, 150 W rýchlosť nabíjania nedosahuje ani najnovší MacBook pro 16″ s GaN nabíjačkou.

Pokiaľ si zákazník zaobstará tento počítač, k dispozícii bude mať „len“ 140 W nabíjanie. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -