Applu sa začiatkom tohto roka darí. Jeho akcie dosiahli rekordnej hranice 300$ za kus. Vďaka tomu je hodnota spoločnosti až na úrovni 1,33 bilióna dolárov. Akciám AAPL sa ale darilo aj minulý rok. Spolu s Microsoftom predstavovali približne 15% celkového zisku na akciovom trhu.

Apple spoločne s Microsoftom v roku 2019 dosiahli 15% zisku celého akciového trhu.

Jablková spoločnosť si skvelo neviedla len na trhu s klasickými produktmi či službami. Ako sa ukazuje, veľmi úspešné bolo aj pri obchodovaní s akciami. Hodnota AAPL narástla v 2019 až o 85%. Len tak pre predstavu, 2. decembra 2019 mala jedna akcia hodnotu zhruba 142$, zatiaľ čo 2. decembra 2020 to bolo presne 300.35$.

- Reklama -

To svedčí o tom, že akcionári spoločnosti dôverujú a neboja sa do nej stále investovať. Momentálne tak ide o druhú najhodnotnejšiu spoločnosť na svete. Prekonáva ju len ropný gigant z Ázie, Saudi Aramco, ktorý koncom roka vstúpil na tento trh.

Apple ale nie je jediná technologická spoločnosť, ktorej sa veľmi dobre darí. Podľa CNBC spoločne s Microsoftom tvorili až 15% zálohy spoločnosti S&P 500. AAPL narástli počas roka 2019 až o 85%. Konkurenčná spoločnosť dosiahla tiež celkom slušný výsledok a to 55%. Jablková spoločnosť celkovo tvorila až 8,2% celkových ziskov na akciovom trhu za rok 2019. Microsoft dosiahol zhruba 6,6%.

5 problémov v iPhone, ktoré vyriešite pomocou režimu DFU.
iPhone 11 Pro – svetapple.sk

Správa uvádza tiež informáciu, že rast oboch spoločností je väčší ako rast ôsmych spoločností dokopy, ktoré sa nachádzajú v rebríčku za nimi. Dúfajme teda, že si túto pozíciu udržia čo najdlhšie. Investori ocenili minulý rok najmä produkty ako AirPods či hodinky Apple Watch. Dobrému stavu na akciovom trhu ale prispel aj úspešný iPhone 11 a 11 Pro. Tento rok sa očakáva zase len nárast.

Firma by mohla predať až okolo 85 miliónov AirPods a predstaviť 5 nových iPhonov. Okrem toho sa tu chystajú aj iné produkty, ktoré zatiaľ oficiálne nepoznáme. Pôjde o ich prvé generácie. Spomenúť by sme mohli napríklad prívesok AirTag. Ten mal prísť ešte počas minulého roka ale evidentne sa to trochu posunulo.

Apple spoločne s Microsoftom v roku 2019 dosiahli 15% zisku celého akciového trhu.
Apple spoločne s Microsoftom v roku 2019 dosiahli 15% zisku celého akciového trhu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.