Je to v podstate len pár hodín, odkedy sme sa ocitli v roku 2020. Apple bolo v 2019-tom veľmi úspešné. Tento trend bude pokračovať či dokonca rásť. Hovorí sa o tom, že za následujúcich 12 mesiacov spoločnosť predá viac ako 100 miliónov kusov týchto zariadení. Pomôže technológia 5G ale aj lacnejší model SE 2. Pozrite sa spolu snami, čoho sa v roku 2020 vlastne dočkáme.

Až 5 nových iPhonov

Ak by sme to mali zrátať v roku 2019, dokopy sme sa dočkali troch nových modelov. Konkrétne išlo o základný 6,1″ iPhone 11, potom o 5,8″ iPhone 11 Pro a napokon vrchol ponuky, 6,7″ iPhone 11 Pro Max.

V roku 2020 to nebude ináč a dokonca dostaneme ešte viac zariadení. To aby si mali používatelia z čoho vyberať. Konkrétne príde až 5 nových telefónov, ktoré si podrobnejšie rozoberieme v následujúcich riadkoch. Poďme teda na to.

iPhone SE 2

iPhone SE 2
iPhone SE 2 – svetapple.sk

Začneme asi tou najočakávanejšou novinkou, na ktorú fanúšikovia už mesiace netrpezlivo čakajú. iPhone SE 2 skutočne ožije. Nemusí to byť jeho konečné meno. Niektoré úniky či analytici naznačujú, že pôjde o zabudnutý iPhone 9, tak uvidíme. Každopádne to bude produkt, ktorý by mal stelesňovať presne to, čo stelesňoval začiatkom roka 2016 originálny iPhone SE. Šlo o lacné, kompaktné iOS zariadenie s výborným výkonom a dlhou životnosťou.

Telefón bude zabalený v tele iPhonu 8 s mierne pozmeneným dizajnom. Pôjde však o korekcie, ktoré si možno laický fanúšik ani nevšimne. Hlavnou výhodou tohto modelu bude jeho srdce, teda procesor. Apple A13 Bionic je ešte stále najvýkonnejší čip na poli mobilných zariadení. Spolu s očakávanými 3 GB operačnej pamäte RAM by mohol byť SE 2 vďaka menšiemu rozlíšeniu nie len zariadením s dlhou životnosťou ale aj najrýchlejším iPhonom súčasnosti. Uvidíme.

Ostatné technológie iPhonu SE 2

Ča sa týka fotoaparátu, tak ten príde len s jednou šošovkou. Očakávame ale, že oproti iPhonu 8 bude vylepšená. Apple by v tomto prípade mohlo použiť techniku napríklad z iPhonu XR. Hovorí sa ale aj o základnej, širokouhlej šošovke z iPhonu 11.

Nepôjde síce o „foto-mobil“, bude však schopný vytvárať veľmi kvalitné zábery a to je dobre. Displej bude mať uhlopriečku 4,7″ a pôjde o klasický LCD Retina panel. Rozlíšenie bude 1334 x 750 px. Nie je to možno najviac ale podľa nás je 326 ppi v tomto prípade absolútne dostačujúca hodnota.

Dôležité informácie:

 • Model: iPhone SE 2
 • Predstavenie: Na konci marca 2020
 • Cena: Od 479€ (Slovensko)
 • Displej: 4,7″ LCD Retina
iPhone SE 2
iPhone SE 2 – Takto by mohol vyzerať. Urobili sme vizualizácie.

Samozrejmosťou tu potom bude vstavené Touch ID (na Face ID môžeme rovno zabudnúť) a veľmi iných technológii. iPhone SE 2 (alebo iPhone 9?) má byť predstavený koncom marca po boku iPadu Pro 2020. Cena by mala štartovať na sume 399$. Na Slovensku ale zaplatíme viac. Ak vás zaujíma koľko, pokračujte čítaním na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Žene ukradli auto, pomocou Find my iPhone sledovala zlodejov.

iPhone 12 so 5,4″ a 6,1″ displejom

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
iPhone SE 2 koncept, ktorý by sme ale označili skôr ako iPhone 12 – svetapple.sk

iPhone 11 bol tento rok obrovským lákadlom pre milióny používateľov po celom svete. Popravde sa tomu veľmi nečudujeme. Apple urobilo „nabité“ zariadenie za veľmi rozumnú cenu. Meniť sa to nebude ani v roku 2020. iPhone 12 bude stelesňovať presne to, čo klasický iPhone 11. Bude to dostupné zariadenie prakticky pre každého, kto nepatrí k najnáročnejším používateľom. Samozrejme, že sa ale v tomto prípade dočkáme zmien.

Azda najväčšou zmenou by mal byť dizajn. Ten nemá mať po okrajoch zaoblené hrany ale majú to byť rovné plochy. V podstate niečo podobné ako mal v roku 2010 iPhone 4 (čo bolo veľmi elegantné zariadenie na svoju dobu). Zadná strana bude pokrytá sklom tak ako dnes. Pôjde o klasické lesklé sklo s logom situovaným na stred. Samozrejmosťou je dvojica fotoaparátov s mierne vylepšenou technikou.

Vpredu bude potom tiež dôležitá zmena. LCD panel nahradí technológia OLED. S tou po prvý krát prišiel iPhone X ešte v roku 2017. Po 3 rokoch by sa teda mohla dostať aj do lacnejšej verzie s označením 12. Predsa len sú v dnešnej dobe nároky veľmi prísne a cenový rozdiel medzi technológiami minimálny.

iPhone 11 a rovnako tak aj iPhone XR sú kvôli svojmu displeju kritizované. Podľa expertov neponúka dostatočné rozlíšenie (s čím celkom nesúhlasíme). To by sa malo zmeniť. Veľmi dôležitý fakt je, že iPhone 12 by mohol prísť aj v menšej variante. Konkrétne by jeho uhlopriečka mala byť 5,4″. Vďaka tomu by bol veľmi kompaktný.

Ostatné technológie iPhonu 12

Samozrejme aj v tomto prípade to nie je ani zďaleka všetko. Nevieme či sa to bude týkať aj obyčajného iPhonu 12 ale v prípade jeho brata s označením „Pro“ by mal zmiznúť výrez pre Face ID. V takomto prípade budú senzory minimalizované a premiestnené do tenkého okraja nad displejom. Okrem toho by mal samotný displej podporovať aj technológiu Touch ID. Tá bude fungovať všade tam, kde sa displeja dotknete. No a na čo?

Dôvod je jednoduchý. Pôjde o druhý spôsob overovania vašej totožnosti. Pokiaľ kliknete na displej a telefón rozozná prst skôr ako tvár, odomkne sa rýchlejšie. Hovoríme teda o takom doplnku. Na druhú stranu používatelia, ktorí si budú chcieť byť absolútne istí svojou bezpečnosťou budú môcť zvoliť aj dvojfázové overovanie. To znamená, že bez Face ID a Touch ID zároveň sa do iPhonu nikto nedostane. Stále však nevieme, či aj v tomto prípade nepôjde len o výsadu modelu Pro.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max je najpopulárnejší 5G smartfón na americkom trhu

Dôležité informácie:

 • Model: iPhone 12
 • Predstavenie: V polovici septembra 2020
 • Cena: Od 749€/ 819€ (Slovensko)
 • Displej: 5,4″/6,1″ OLED Retina
Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Výrez by sa mohol zmeniť – svetapple.sk

Jedna z najdôležitejších noviniek bude podpora siete 5G. Práve kvôli tomuto má byť model 12 extrémne populárny. Podporovať ju budú samozrejme obe veľkostné verzie. Samozrejmosťou má byť tiež čip Apple A14 Bionic či minimálne 4 GB operačnej pamäte RAM. Taktiež by sa v tomto prípade mohla zvýšiť aj kapacita batérie. Určite sme nepovedali všetko. Dôvod je ale taký, že v súčasnej dobe ani všetko nevieme. Viac info nám odkryjú až následujúce úniky, ktoré sa začnú objavovať v následujúcom období.

iPhone 12 bude predstavený samozrejme v septembri 2020 po boku iPhonu 12 Pro. V rovnakom období vstúpi celosvetovo do predaja. Cena by mala štartovať na úrovni 699$. Nevieme však či verzia s menším displejom nebude ešte trochu lacnejšia. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 12 Pro so 6,1 a 6,7″ displejom

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
iPhone 12 Pro Max v roku 2020. – svetapple.sk

No a na záver posledné dve zariadenia, ktoré budú v oboch prípadoch niesť označenie Pro. Už z nadpisu musí byť jasné, že sa tu udeje zmena minimálne v rozmeroch. Menší model narastie o 0,3″ a väčší o 0,2″. Pôjde o minimálne „kozmetické“ úpravy ale Apple vie, prečo to robí. Prítomnosť absolútne špičkového Retina XDR OLED panelu je samozrejmosťou. Aj ten ale bude vylepšený.

V prvom rade by sme mali spomenúť zmenu s odstránením Face ID z vrchnej časti a premiestnením senzorov do rámčeka tak ako sme to opisovali vyššie pri iPhone 12. To isté platí aj pre zabudované Touch ID.

Okrem toho však displej ponúkne aj niečo, v čom iPhone v dnešnej dobe dosť zaostáva. Je to obnovovacia frekvencia. Kým model 11 Pro má „len“ 60 Hz, jeho konkurencia ponúka už dávno 90 Hz či dokonca 120 Hz. Telefóny majú vďaka tomu plynulejšie zobrazenie (hoci ide len o minimálny rozdiel pre ľudské oko).

Prvým produktom od Apple, ktorý má 120 Hz, bol iPad Pro z roku 2018. Druhým by mal byť práve iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Ako už iste viete, súčasný displej je hodnotený ako vôbec najlepší na svete. Presne preto tu v tomto smere už v podstate nie je čo vylepšovať. Zvýšenie obnovovacej frekvencie hodnotíme ako nutný krok.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Displej by nemusel mať výrez – svetapple.sk

Čo sa týka dizajnu tak ten sa zmení rovnako tak ako sme to opisovali v prípade iPhonu 12. Rozdiel bude len v použitých materiáloch. Rám bude teda tvoriť nerezová oceľ a zadnú stranu matné/mliečne sklo tak ako na iPhone 11 Pro. Samozrejmosťou bude trojica fotoaparátov na zadnej strane s jedným malým „prekvapením“.

Prečítajte si tiež  iOS 17 prinesie výrazné zmeny pre natívne aplikácie Apple. Toto môžeme očakávať

Ostatné technológie iPhonu 12 Pro/ iPhonu 12 Pro Max

Jednou z najzaujímavejších technologických noviniek bude určite ToF senzor v rámčeku pre zadný fotoaparát. Bude vysielať lúče, ktoré sa budú odrážať od predmetov a na základe toho bude zariadenie schopné skenovať 3D objekty či priestor.

Samozrejmosťou bude aj vylepšenie jednotlivých objektívov tak aby iPhone 12 Pro dosahoval čo najlepšie možné výsledky. Dnes je model 11 Pro tretí najlepší fotomobil sveta a úplne najlepší po stránke natáčania videa. To je obrovský úspech, v ktorom by malo Apple pokračovať.

Jablková spoločnosť by mohla okrem toho priniesť aj minulý rok sľubované obojstranné nabíjanie. Používateľ si bude tak môcť nabiť napríklad AirPods či Apple Watch priamo priložením na zadnú stranu zariadenia. To nám príde ako veľmi praktické riešenie. Spolu s ním ale bude musieť narásť aj kapacita akumulátora. Očakávame, že model 12 Pro vydrží o niekoľko hodín dlhšie ako jeho predchodca. Ten je vôbec prvým modelom v histórii, o ktorom môžeme povedať, že má naozaj perfektnú výdrž.

Dôležité informácie:

 • Model: iPhone 12 Pro/ iPhone 12 Pro Max
 • Predstavenie: V polovici septembra 2020
 • Cena: Od 1169€/ 1269€ (Slovensko)
 • Displej: 6,1″/6,7″ OLED Retina XDR
Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Dizajn by mal pripomínať iPhone 4 – svetapple.sk

Tak ako v prípade iPhonu 12, aj tu bude prítomný procesor Apple 14 Bionic, ktorý by mal byť v čase predstavenia rekordne výkonný. Telefón ponúkne aj nárast operačnej pamäte RAM. V kuloároch sa hovorí o tom, že by mohla dosahovať 6 GB či dokonca 8 GB. Dnes má vrcholný model „len“ 4 GB RAM, ktoré mu však bez problémov stačia. To je zatiaľ asi všetko, čo o iPhone 12 Pro vieme. Samozrejme bude tu toho oveľa viac, ku dnešnému dňu máme ale stále obmedzené informácie.

Telefón bude predstavený v septembri 2020 po boku lacnejšej verzie bez prívlastku Pro. Tak isto bude v predaji dostupný ešte počas rovnakého mesiaca. Čo sa týka ceny, máme pre vás dobré správy. Podľa doposiaľ zistených informácii sa už meniť nebude a ak áno, pôjde len o minimálny nárast. Bonusom majú byť ale plnohodnotné bezdrôtové slúchadlá AirPods, ktoré sa objavia v balení. Táto informácia ale nemusí byť na 100% pravdivá. Tak čo, na ktorý model sa tešíte zatiaľ najviac?

Apple 2020
iPhone v roku 2020. Príde až 5 modelov. Čo očakávame? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.