Možno sa to nezdá, no sledovacie prívesky od spoločnosti Apple používame už viac ako rok. Za ten čas si našiel AirTag množstvo spokojných zákazníkov, ktorým verne slúži. Najlepšie je na tom to, že ide o zariadenie, na ktorom nie je potrebné neustále nabíjať batériu. Akumulátor sa síce musí vymieňať, no jeho výdrž presahuje aj viac ako jeden rok. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku. Späť však k téme. Aj keď by mala byť možnosť sledovať stav batérie akéhokoľvek elektronického zariadenia jeho elementárna funkcia, pri AirTagu to už zdá sa neplatí. Apple urobilo zmeny, ktorým zatiaľ nikto nerozumie.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no ak ste sa chceli pozrieť na stav batérie vo vašom AirTagu, mohli ste ho skontrolovať prostredníctvom aplikácie Nájsť. Práve pri otvorení sledovacieho prívesku sa tesne pod jeho menom objavil drobný indikátor batérie, ktorý ukazoval, koľko je v nej ešte „šťavy“.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Je síce pravda, že išlo len o „interaktívny piktogram“, ktorý nevedel pracovať s percentami rovnako, ako napríklad iPhone alebo Mac, no na strane druhej mal dôležitú výpovednú hodnotu, a to naznačiť používateľom, či už majú batériu vymeniť alebo je ešte dostačujúca. Ak by bol jej stav nízky, farba ikony by sa premenila z bielej na červenú. Rovnako tak by majiteľ zariadenia dostal upozornenie, ktoré by ho vyzývalo na výmenu drobného gombíkového akumulátora.

AirTag si bude musieť vystačiť bez ukazovateľa batérie 

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Unsplash / Daniel Romero

Pokiaľ ste si nainštalovali poslednú aktualizáciu operačného systému iOS 15.6, v aplikácii Nájsť sa už žiaden indikátor nabitia neobjavuje. Nový update ho jednoducho odstránil.

Zatiaľ nie je jasné, prečo sa Apple uchýlilo k tomuto kroku, no predpokladá sa, že to má čo dočinenia s nepresnými informáciami, ktoré posielal AirTag do spárovaného zariadenia. Uvidíme teda, či sa ešte ikona niekedy vráti. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či vám bude chýbať.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -