Spoločnosť Apple predstavila pred niekoľkými týždňami svoj najrevolučnejší produkt desaťročia. Headset Apple Vision Pro je po technickej stránke neuveriteľne prepracovaný a obsahuje funkcie, ktoré mu závidí aj Mark Zuckerberg zo spoločnosti Meta. Nie po všetkých stránkach je však celkom dokonalý. Toto vám pri zariadení, ktoré sa bude na Slovensku predávať za 4 129 € môže prekážať.

Keďže ide o neuveriteľne sofistikovanú technológiu s extrémnym výkonom a kopou hardvérových komponentov, Apple muselo vyriešiť problém, ktorý sa týkal váhy. Firma o nej mlčí už od vydania, no medzičasom sa stihla stať terčom kritiky. Novinárka Joanna Stern si Apple Vision Pro vyskúšala hneď po prezentácii, pričom poznamenala, že sa jej zdal byť príliš ťažký. Dokonca jej na tvári zanechal nepríjemné červené odtlačky.

Spoločnosť Apple sa, ale váhu zariadenia snažila znížiť všetkými možnými spôsobmi, pričom jedným z nich bolo oddelenie akumulátora od zvyšku tela. Apple Vision Pro ho nemá v konštrukcii, ale používa pomerne nedokonalé riešenie.

Zariadenie sa podľa výrobcu spolieha na externú batériu, ktorá je pripojená káblom ku zadnej časti zariadenia. Túto batériu si používateľ môže schovať do vrecka a s Apple Vision Pro pracovať 2 hodiny na jedno nabitie.

Apple chce vyriešiť problémy s batériami 

Nebudeme si však klamať, že práve tento časový údaj nemusí byť pre niektorých skalných a profesionálnych fanúšikov značky práve dostačujúci. Presne preto Apple podľa portálu Appleinsider ponúkne zákazníkom väčšie množstvo akumulátorov.

Vo všetkých prípadoch budú vybavené USB-C portom, no ich kapacita sa môže líšiť. Základný akumulátor, ktorý by mal byť ku zariadeniu pribalený nesie označenie „A2781„.

Istý leaker Aaronp613 však objavil v špeciálnom firmvéri pre Apple Vision Pro ďalšie dve kódové označenia „A2988“ a „A2697„. Tie by mali patriť iným, doposiaľ nepredstaveným akumulátorom.

Uvidíme teda, čo si pre nás spoločnosť Apple ešte pripravuje, no evidentne sa snaží vyriešiť jeden z najväčších nedostatkov, ktorým je práve výdrž batérie. Bližšie podrobnosti nám ale firma oznámi s najvyššou pravdepodobnosťou až začiatkom budúceho roka, kedy sa začne headset predávať na USA trhu.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro prinesie Fruit Ninja. Legendárna hra vstane z mŕtvych
Môže ťa zaujímať
- Reklama -