Prvý priestorový počítač Apple Vision Pro predstavuje zásadnú inováciu pre celý technologický priemysel. Nie je to len preto, že ide o fantastický nápad, ktorý otvára úplne nové možnosti používania. Takisto platí, že vývoj Apple Vision Pro priniesol až 5 000 nových patentov, ktoré sa budú dať zúžitkovať aj v rôznych iných zariadeniach. A aj keď ide o fascinujúci produkt so špičkovým hardvérom, nie všetky komponenty v ňom sú také skvelé ako sa možno na prvý pohľad zdá.

Apple Vision Pro sa môže pochváliť napríklad procesorom M2 z počítačov Mac, ktorý mu zabezpečí vysoký výkon. Zariadenie tiež dostane druhý čip R1, ktorý má slúžiť na ovládanie 12 kamier, LiDARu a rôznych senzorov, ktoré sa nám budú snažiť prenášať čo najvernejší obraz na dva drobné micro-OLED displeje vo veľkosti poštovej známky, v ktorých sa nachádza až 23 miliónov pixelov. Vďaka tomu vám pri používaní headsetu nebudú prekážať žiadne drobné kocky.

Čo však zobrazovacia frekvencia? Tou sa zatiaľ spoločnosť Apple nepochválila a ako sa ukazuje, firma na to mala pádny dôvod. Aj keď je totiž Apple Vision Pro vybavený fascinujúcimi zobrazovacími jednotkami, podľa portálu 9to5mac ponúkne pomerne nízku hodnotu Hz na toto odvetvie produktov.

Apple Vision Pro a jeho obnovovacia frekvencia (Hz)

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Ešte doplníme, že Apple tento údaj nikde oficiálne neprezentovalo a ani sa nezmienilo o tom, že by mal mať Vision Pro ProMotion displej. Na jednom zo seminárov pre vývojárov v rámci WWDC 2023 však padla otázka ohľadom obnovovacej frekvencie a firma ju zodpovedala. Koľko to teda bude?

Napriek tomu, že na trhu už existujú headsety, ktoré majú až 144 Hz, vďaka čomu vedia používateľom sprostredkovať veľmi verný a plynulý zážitok z používania, Apple Vision Pro bude patriť skôr ku slabšiemu priemeru, nakoľko neponúka ani 120 Hz. Najviac bude schopný pracovať pri 96 Hz avšak aj to len dočasne. Bežná obnovovacia frekvencia sa pohybuje na úrovni 90 Hz.

Loopi Eco Case
Reklama

Zatiaľ samozrejme nevieme posúdiť, či je to skutočne tak málo, ako sa hovorí, alebo si to v praxi ani nevšimneme. Spoločnosť Apple zvyčajne veľmi dobre vie čo robí a tak nepochybujeme, že by riskovala zničenie obrovského potenciálu tohto zariadenia len preto, že by ho vybavila displejmi s príliš nízkou obnovovacou frekvenciou. Nechajme sa teda prekvapiť.

Do komentára nám nezabudnite napísať, čo si o tom myslíte vy. Je podľa vás 90 Hz dosť alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Tipy a triky pre maximálne využívanie potenciálu AirPods Pro.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here