Hodinky Apple Watch sú produkt, ktorý nám bol predstavený ešte v septembri 2014 a dnes poznáme ich druhú generáciu, ktorú označujeme ako Series 2. Je to produkt, ktorý človek vyslovene nepotrebuje ale hodí sa mu. Presne preto predaje nie sú také razantné, ako predaje iPhonov či MacBookov. Napriek tomu ide s vysokou pravdepodobnosťou o najpredávanejšie smart hodinky na svete. Tim Cook predpokladá, že rekordy ešte len začnú padať!

Apple Watch vraj ovládnu rekordné predaje!

Je síce pravda, že Apple Watch zatiaľ nie sú taký výrazný produkt, čo sa predajov týka ako ostatné produkty v portfóliu spoločnosti Apple, no to neznamená, že nemajú svetlú budúcnosť, čo sa veľkých predajov a následných ziskov týka. Hodinky len skrátka čakajú na svoju chvíľu a do niekoľkých rokov ich budeme s vysokou pravdepodobnosťou nosiť na rukách rovnako, ako nosíme dnes smartfón vo vrecku. Hlavná výhoda je pekný dizajn, fantastický výkon a v neposlednom rade veľa užitočných funkcií, ktoré máme omnoho prístupnejšie ako normálne.

- Reklama -

Vďaka tomuto môžeme predpokladať, že svoju využiteľnosť nájdu postupne u všetkých ľudí, ktorí milujú spoločnosť Apple a radi si nakupujú nové produkty. Okrem iného majú Apple Watch aj výhodu po stránke stylingu. Apple sa vydalo cestou, kedy nie je úplne dôležité to, čo produkt ponúka (hoci je to stále špičkové) ale skôr to, ako produkt vyzerá, z akých je materiálov a aký má z neho používateľ prvý dojem. To je najhlavnejšie. K Apple Watch si napríklad môžeš zakúpiť náramok Hermes, dokonca si môžeš kúpiť ich verziu vyrobenú z 18-karátového zlata či keramiky. Aj preto môžeme predpokladať, aký úspech budú hodinky v budúcnosti mať.

Apple Watch - svetapple.sk

Tim Cook zatiaľ žiadne oficiálne predaje nezverejnil. Hodinky a presnejšie čísla zakryl pod iné produkty, konkrétne pod Apple TV a iPody, čo sa berie ako jedna celá sekcia. Predpokladá ale, že práve v tomto období, zaznamenajú Watch-ky predajné úspechy. Hlavný dôvod sú samozrejme Vianoce, no a potom fakt, že sú cenovo dostupné. Možno s tým nebudeš hneď súhlasiť, veď ich cenovka je veľmi vysoká. To je pravda, ale stoja menej ako taký iPhone a dokážu potešiť rovnako.

Uvidíme, ako sa bude predajom dariť aj v budúcnosti. Hodinky stále neponúkajú všetko čo ponúkať môžu, a tak už dnes vieme, že budú mať svetlú budúcnosť. Sme zvedaví, akým smerom sa firma uberie, akým bude hodinky naďalej predávať. Možno raz dostane aj okrúhly displej, kto vie!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.