Spoločnosť Ericsson rozširuje svoj právny boj so spoločnosťou Apple o 5G patenty a nové podania naznačujú, že všetko bude pokračovať v Spojenom kráľovstve. Začiatkom roka 2022 Ericsson a Apple vystupňovali svoje spory o patentové prihlášky, ktoré podľa Ericssonu Apple porušil s príchodom iPhonom 12 a ďalších produktov.

Spoločnosť Ericsson, ktorú zastupuje právnická firma Taylor Wessing, podala 6. júna žalobu na Najvyšší súd pre Anglicko a Wales v súvislosti s vyššie uvedenými patentmi. Ako prvý si to všimol portál FOSS Patents.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Žaloba je rozdelená na dva prípady, pričom v prípade HP-2022-000013 je ako žalovaný uvedená spoločnosť Apple Retail UK a v prípade HP-2022-000014 spoločnosti Apple Retail UK, Apple Distribution International a Apple Inc.

Tieto dva prípady sú označené ako nároky „časť 7“, ktoré sa týkajú patentov a registrovaných dizajnov, a boli pridelené patentovému súdu. Nie je jasné, aké patenty sú presne zahrnuté v žalobe, ale predpokladá sa, že by mohlo ísť o štandardné patenty súvisiace s 5G rovnako ako v zahraničí.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Nové podania prichádzajú po tom, čo obe strany nedokázali nájsť riešenie v rámci mediácie vo východnom Texase. Je možné, že žaloby v Spojenom kráľovstve sú odvetou, keďže firmy v mediácii zvyčajne nechcú byť vnímané ako nepriateľské voči iným stranám.

Prípady v Spojenom kráľovstve teraz znamenajú, že patentová bitka Ericsson vs Apple sa vedie v najmenej šiestich krajinách vrátane USA, Brazílie, Kolumbie, Nemecka a Holandska.

Podania spoločnosti Ericsson nie sú jediné, s ktorými musí Apple v Spojenom kráľovstve zápasiť. V súčasnosti vedie v krajine ďalší patentový súdny spor aj proti spoločnosti Optis. Uvidíme teda, ako sa to celé vyvinie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -