Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple dnes na konferencii WWDC 2022 predstaví iOS 16 a ďalšie operačné systémy. Takisto by sme sa ale mali dočkať aj novej generácie MacBooku Air a možno Macu mini. Naznačil nám to autorizovaný predajca jablkových produktov.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť B&H Photo si dnes tesne pred konferenciou zalistovala do zoznamu produktov aj dva nové počítače Mac mini. Jeden je pravdepodobne model z roku 2020, ktorý ponúka čip M1, avšak ten druhý vyvoláva viacero otáznikov.

- Reklama -

Ako píše AppleInsider, firma ho nazvala ako „Mac mini tower“, čo je vskutku nezvyčajný názov. Každopádne by však mohol patriť zariadeniu, ktoré bude kompaktné, no za to veľmi výkonné. V počítači by sa mohol nachádzať výkonnejší čip M2, ktorý bude k dispozícii pre náročnejších, no stále nie profesionálnych používateľov. Rovnaký procesor by Apple malo použiť aj v ďalšej generácii MacBooku Air.

Zahraniční novinári však v súvislosti s týmto počítačom uvádzajú, že sa môže jednať aj o nový Mac Pro, ktorý bude postavený na platforme Apple Sillicon. Práve na WWDC 2020 Apple oznámilo, že do dvoch rokov prepracuje na vlastné ARM čipy všetky počítače, ktoré má v ponuke. No a ako iste viete, práve Mac Pro je posledným počítačom, ktorý stále funguje s procesorom Intel.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -