Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple dnes na konferencii WWDC 2022 predstaví iOS 16 a ďalšie operačné systémy. Takisto by sme sa ale mali dočkať aj novej generácie MacBooku Air a možno Macu mini. Naznačil nám to autorizovaný predajca jablkových produktov.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť B&H Photo si dnes tesne pred konferenciou zalistovala do zoznamu produktov aj dva nové počítače Mac mini. Jeden je pravdepodobne model z roku 2020, ktorý ponúka čip M1, avšak ten druhý vyvoláva viacero otáznikov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako píše AppleInsider, firma ho nazvala ako „Mac mini tower“, čo je vskutku nezvyčajný názov. Každopádne by však mohol patriť zariadeniu, ktoré bude kompaktné, no za to veľmi výkonné. V počítači by sa mohol nachádzať výkonnejší čip M2, ktorý bude k dispozícii pre náročnejších, no stále nie profesionálnych používateľov. Rovnaký procesor by Apple malo použiť aj v ďalšej generácii MacBooku Air.

Zahraniční novinári však v súvislosti s týmto počítačom uvádzajú, že sa môže jednať aj o nový Mac Pro, ktorý bude postavený na platforme Apple Sillicon. Práve na WWDC 2020 Apple oznámilo, že do dvoch rokov prepracuje na vlastné ARM čipy všetky počítače, ktoré má v ponuke. No a ako iste viete, práve Mac Pro je posledným počítačom, ktorý stále funguje s procesorom Intel.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -