Spoločnosť Apple nám včera predstavila počítač s procesorom, ktorý šokoval celý technologický priemysel. Mac Studio je v mnohých smeroch výkonnejší a hlavne dostupnejší ako Mac Pro s procesorom Intel. Ako však zdôrazňuje samotná spoločnosť, nejde o jeho náhradu.

Prečítajte si tiež  Nový Mac Studio odhaľuje slovenské ceny. Koľko zaplatíme za prémiový počítač?

Podľa vyjadrení Johna Ternusa, ktoré padli priamo na včerajšej keynote bol Mac Studio spolu so Studio Displejom zamýšľaný skôr ako náhrada za klasický 27″ iMac. Budúcnosť väčšieho all-in-one počítača od Apple je teda v súčasnosti nejasná a zákazníci sa musia spoliehať buď na nové riešenie alebo na menší 24″ iMac s procesorom M1.

Nejde o náhradu za Mac Pro. Tá sa pripravuje 

Mac Pro postavený na ARM platformeKaždopádne však Ternus počas prezentácie zdôraznil, že v súčasnosti zostáva už iba jeden počítač Mac, ktorý zatiaľ nebol vybavený platformou Apple Sillicon. Ide samozrejme o Mac Pro, ktorý sa stále predáva s hardvérom od spoločnosti Intel. No a keď sme včera videli, čo dokáže Mac Studio v rámci prezentácii na softvéri od NASA, momentálne si ani len nevieme predstaviť, kam to dotiahne práve nový Mac Pro.

Prečítajte si tiež  Apple vypredalo svoj nový počítač Mac Studio v priebehu niekoľkých hodín

Dátum jeho predstavenia je zatiaľ nejasný, no v kuloároch sa špekuluje, že by ho firma mohla odhaliť už vrámci WWDC 2022. Stalo by sa tak teda presne tri roky po premiére súčasného modelu, pričom komunita očakáva úplne nový dizajn a rozloženie komponentov.

Na záver len doplníme, že Mac Studio obsahuje s procesorom M1 Ultra až 20-jadrové CPU a 64-jadrové GPU doplnené o 32-jadrový Neural Engine a v prípade príplatku aj 128 GB operačnej pamäte RAM. Mac Pro by mohol tieto hodnoty bez problémov zdvojnásobiť, no ako to urobí je zatiaľ neznáme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -