Podľa najnovšej správy od analytikov z DigiTimes (cez Macrumors) majú hlavní dodávatelia spoločnosti Apple obrovský záujem o výrobu dlho očakávaného elektromobilu s predbežným názvom „Apple Car“. V správe sa konkrétne uvádza, že spoločnosti Foxconn a Luxshare Precision sa neboja vstúpiť aj do tohto odvetvia, hoci sa primárne zameriavajú na výrobu počítačových a mobilných komponentov.

Napríklad spoločnosť Foxconn v posledných rokoch významne investuje do automobilového priemyslu. Ešte minulý rok predstavila špeciálnu softvérovú platformu, ktorá by mala pomôcť výrobcom áut s rýchlejším uvádzaním nových modelov na trh. Táto spoločnosť už dokonca navrhla aj svoje prvé auto, o ktorého dizajn sa postaralo legendárne talianské štúdio Pininfarina.

Spoločnosť Luxshare medzitým intenzívne spolupracuje s čínskou automobilkou Chery na výrobe elektromobilov, ktoré už v súčasnosti brázdia tamojšie cesty.

Podľa zdrojov, ktoré sa vyjadrili pre DigiTimes, je zatiaľ nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple v súčasnosti spolupracovala so spoločnosťami Foxconn a Luxshare na prípravách výroby svojho vlastného vozidla. Obe firmy sa ale na takúto možnosť intenzívne pripravujú. Uvedomujú si totiž, že môže ísť o obrovský projekt.

Prečítajte si tiež  Tesla stále nepodporuje Apple CarPlay. Jeden z majiteľov to vyriešil svojpomocne

Juhokórejská spoločnosť Hyundai a kanadská spoločnosť Magna International majú ale podľa všetkého väčšiu šancu stať sa dodávateľmi spoločnosti Apple v tomto odvetví. Prakticky okamžite totiž môžu poskytnúť lepšie výrobné skúsenosti a infraštruktúru ako Foxconn alebo Luxshare Precision.

Apple Car
Behance / Erick Martinez

Hyundai aj Magna dokonca v minulosti verejne potvrdili svoje rokovania so spoločnosťou Apple. Agentúra Reuters sa domnieva, že spoločnosť Apple plánuje začať výrobu svojho automobilu v roku 2024, ale analytik Ming-Chi Kuo je skeptickejší a myslí si, že to bude najskôr v rokoch 2025 až 2027.

Apple si dáva s Apple Car načas, problémom jej paradoxne vývoj 

Technologický gigant chce predstaviť vlastné auto, ktoré nebude len plne elektrické, ale takisto aj stopercentne autonómne. Inžinieri a vývojári majú za úlohu zájsť dokonca až tak ďaleko, že by Apple Car nepotreboval volant ani pedále.

Apple CarČlovek by si teda iba sadol do moderného interiéru, ktorý by pripomínal povedzme obývačku a nechal by sa odviesť presne tam, kde by si to dopredu zvolil skrz navigáciu alebo hlasový povel.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Problém je však v tom, že spoločnosť Apple má momentálne s vývojom svojho automobilu veľké problémy, ktoré súvisia najmä s „morálkou“ celého tímu. Projekt postupne opúšťa jedna dôležitá osoba za druhou a to spôsobuje meškanie, ktoré môže spomaliť uvedenie na trh aj o niekoľko rokov.

To, kedy sa teda Apple Car dočkáme, je stále nejasné, no aj najpozitívnejšie očakávania renomovaných analytikov hovoria, že to nebude v najbližších troch rokoch.

Apple CarNa záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.