Ešte v máji 2019 spoločnosť Apple predstavila iPod touch siedmej generácie. A keďže od jeho uvedenia uplynulo presne 32 mesiacov, momentálne je najstarším zariadením v ponuke tohto technologického giganta. Hneď za ním sa pre porovnanie nachádzajú slúchadlá AirPods Pro, ktoré boli uvedené na trh v októbri 2019, pričom od tohto momentu uplynulo už 847 dní.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

iPod touch je najlacnejším zariadením so systémom iOS od spoločnosti Apple. Jeho cena začína na sume len 239,00 EUR. So 4-palcovým Retina displejom je zároveň najmenším iOS zariadením a jediným zostávajúcim produktom s 3,5 mm konektorom na slúchadlá.

Hovorí sa tiež, že iPod touch je najobľúbenejším základným produktom v ekosystéme pre deti, a vďaka svojej cene, veselým farbám a tvarovému faktoru je aj obľúbenou voľbou rodičov v maloobchodných predajniach.

Dizajn má už 10 rokov 

iPod TouchJe pozoruhodné, že iPod touch siedmej generácie bol veľmi malou aktualizáciou, ktorá dostala čip A10 Fusion z iPhonu 7 a možnosť výberu 256 GB úložiska. Všetky ostatné aspekty zariadenia, vrátane špecifikácií fotoaparátu a farebných možností boli rovnaké ako v prípade predchádzajúceho iPodu touch šiestej generácie.

Pokiaľ ide o hlavné aktualizácie, iPod touch bol naposledy kompletne prepracovaný pred 10 rokmi (2012) v rovnakom čase ako vyšiel iPhone 5. Odvtedy sa dočkal dvoch menších aktualizácií v rokoch 2015 a 2019 – no dizajn má stále rovnaký.

ipod touchAk sa pozrieme na historické zariadenia od Apple, ktoré spoločnosť predávala najdlhšie, iPod touch siedmej generácie je ešte stále za Macom Pro z roku 2013, ktorý vydržal bez aktualizácie dlhých 2 182 dní. Potom ho v roku 2019 nahradil Mac Pro s modulárnym dizajnom.

Prečítajte si tiež  Video: Takto by vyzeral moderný iPod Touch novej generácie

iPod touch je zároveň aj posledným iPodom, ktorý Apple po vyradení iPodu nano a iPodu shuffle v júli 2017 stále predáva. Napriek nádejam niektorých nadšencov iPodov a vzrušeniu okolo potenciálnej nostalgie z oživenia klasického dizajnu iPodu s klikacím kolieskom sa neobjavili žiadne chýry o ôsmej generácii iPodu touch a ani o žiadnych iných modeloch, čo znamená, že nad budúcnosťou celého produktového radu visí veľký otáznik. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám prinesie čas.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.