Spoločnosť LG Display sa podľa portálu AppleInsider snaží stať ďalším dodávateľom spoločnosti Apple pre microOLED displeje, ktoré by mali byť použité v druhej náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu od tohto technologického giganta.

Už dlho sa hovorí o tom, že Apple pracuje na nejakom druhu náhlavnej súpravy na AR / VR, pričom funkcie zmiešanej reality by umožňovali jej použitie na oba účely.

Hoci spoločnosť Apple zatiaľ nepotvrdila existenciu ani prvej generácie tohto produktu, zdá sa, že sa už pomaly pripravuje na jeho nástupcu. V technologickom priemysle totiž treba premýšľať o dva kroky dopredu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Predpokladá sa, že LG si objedná depozičné zariadenie od spoločnosti Sunic System, ktoré by jej umožnilo vyrábať microOLED panely. Táto Juhokórejská firma už dnes spolupracuje s Apple pri výrobe niektorých komponentov pre jej zariadenia. Nie je preto prekvapením, že vďaka dobrým vzťahom a kvalitnej výrobe môže dostať aj takúto lukratívnu zákazku.

Prvá náhlavná súprava od Apple by mala prísť na trh v prvej polovici budúceho roka. Nasledovať bude druhá generácia (pravdepodobne o rok neskôr), ktorá bude uvedená po boku prvých inteligentných okuliarov. Tým sme sa viac venovali v tomto článku.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.