Spoločnosť LG Display sa podľa portálu AppleInsider snaží stať ďalším dodávateľom spoločnosti Apple pre microOLED displeje, ktoré by mali byť použité v druhej náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu od tohto technologického giganta.

Už dlho sa hovorí o tom, že Apple pracuje na nejakom druhu náhlavnej súpravy na AR / VR, pričom funkcie zmiešanej reality by umožňovali jej použitie na oba účely.

- Reklama -

Hoci spoločnosť Apple zatiaľ nepotvrdila existenciu ani prvej generácie tohto produktu, zdá sa, že sa už pomaly pripravuje na jeho nástupcu. V technologickom priemysle totiž treba premýšľať o dva kroky dopredu.

Predpokladá sa, že LG si objedná depozičné zariadenie od spoločnosti Sunic System, ktoré by jej umožnilo vyrábať microOLED panely. Táto Juhokórejská firma už dnes spolupracuje s Apple pri výrobe niektorých komponentov pre jej zariadenia. Nie je preto prekvapením, že vďaka dobrým vzťahom a kvalitnej výrobe môže dostať aj takúto lukratívnu zákazku.

Prvá náhlavná súprava od Apple by mala prísť na trh v prvej polovici budúceho roka. Nasledovať bude druhá generácia (pravdepodobne o rok neskôr), ktorá bude uvedená po boku prvých inteligentných okuliarov. Tým sme sa viac venovali v tomto článku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.