Spoločnosť Apple nám v septembri predstavila iPhone 15 Pro s 3 nm procesorom A17 Pro, ktorý je zatiaľ tým najvýkonnejším čipom v celom mobilnom priemysle. Ponúka šesťjadrové CPU aj GPU, 8 GB RAM či dokonca hardvérový Ray Tracing. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že v testoch AnTuTu či Geekbench 5 dosiahol absolútne fantastické výsledky.

Konkurencia, ale nespí na vavrínoch a úspech technologického giganta z Cupertina sa snaží aspoň dohnať či v lepšom prípade prekonať. Ako teraz informuje únik, o ktorý sa postaral leaker Digital Chat Station, na svete je už aj prvý AnTuTu test procesora Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm, ktorý by mal byť oficiálne predstavený koncom októbra 2023. A čo nám prezrádza? Budete veľmi prekvapení.

Podľa dnešných zistení by mal tento procesor dosiahnuť extrémne skóre. Digital Chat Station konkrétne uvádza celkový nameraný výkon až na úrovni 2 miliónov bodov, čo je o 400 tisíc bodov viac, ako má čip Snapdragon 8 Gen 2, ktorý bol predstavený ešte počas minulého roka a dnes ho využíva väčšina high-endových konkurentov.

Extrémne výkonná grafika vďaka čipu Adreno 750

Zaujímavé dáta dosahuje procesor Snapdragon 8 Gen 3 najmä v oblasti GPU, kde pracuje grafický čip Adreno 750. Ten si vo výkone prilepšil až o štyridsať percent. Čo sa týka CPU, tu dosiahol celkový nárast približne sedemnásť a pol percenta.

Len pre zaujímavosť, ak by sa tieto dáta potvrdili aj v praxi, znamenalo by to, že čip Snapdragon 8 Gen 3 je výkonnejší, ako procesor A17 Pro od spoločnosti Apple.

Ten totiž v podobnom AnTuTu teste dosiahol skóre cca 1,64 milióna bodov. Uvidíme teda, čo sa podarí recenzentom namerať pri testoch prvých zariadení, v ktorých bude osadený. Každopádne to vyzerá tak, že spoločnosť Apple môže mať ešte relatívne veľký problém.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp sprístupnil novú funkciu pre iOS a Android, na ktorú sme čakali dlhé roky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -